Filtr podnětů



Parkování aut, Praha 1

Seřadit podle počtu hlasů
Časté parkování aut na chodníku
Zaslaný

Časté parkování aut na chodníku
Újezd, Praha 1

Kategorie: Parkování aut
Zasláno: 20. 04. 2017

Na chodníku (na kterém je ke všemu žlutá čára) zde před místní cukrárnou a před restaurací NOI velice často parkují auta - prakticky denně. Podobná situace je na protějším chodníku u Tyršova domu. Pokud není MP ochotná tato místa dlouhodobě řešit, měly by do těchto míst zabudovány sloupky.

Chodník zatarasený parkujícími auty
Nově zaslaný

Chodník zatarasený parkujícími auty
Wilsonova, Praha 1

Kategorie: Parkování aut
Zasláno: 08. 03. 2017

Dobrý den, poslední dobou se velmi rozmohlo parkování načerno na chodníku v blízkosti vjezdu na placené parkoviště u Hlavního nádraží. Tento chodník, který spojuje např. zastávku autobusů před nádražím s podchodem ke Státní opeře a Nátrodnímu muzeu, bývá parkujícími vozy někdy i zcela zablokovaný a chodci musí auta obcházet po vozovce. Snímek je z dnešního rána. Domnívám se, že by bylo v tomto místě vhodné osadit zábrany proti vjezdu na chodník.

Parkování na nově opraveném chodníku na Národní třídě
Vyřešený

Parkování na nově opraveném chodníku na Národní třídě
Národní, Praha 1

Kategorie: Parkování aut
Zasláno: 05. 09. 2016

Na moc krásně zrekonstruovaném a rozšířeném chodníku u pasáže s pomníkem Sametové revoluce na Národní třídě neustále parkují auta. Nemají nic společného s rekonstrukcí pasáže a ani neparkují jen dočasně. Myslím, že by problém jednoduše vyřešily sloupky, podobné těm, které jsou u nedalekého přechodu v Mikulandské ulici.

Parkování na chodníku na Klárově
Bez odpovědi

Parkování na chodníku na Klárově
U železné lávky, Praha 1

Kategorie: Parkování aut
Zasláno: 17. 07. 2016

Jinak udržované a příjemné prostředí parčíku na Klárově se trochu míjí účinkem, jestliže je jedna z jeho stran lemována chodníkem, po kterém nelze přejít. Auta parkují po celé délce ulice a téměř po celé šířce chodníku. Podélné parkování by bylo přijatelnější.

Nedovolená reklama provozovatele thajských masáží
Bez odpovědi

Nedovolená reklama provozovatele thajských masáží
Mostecká, Praha 1

Kategorie: Parkování aut
Zasláno: 12. 06. 2016

Provozovatel thajských masáží v Mostecké ulici své služby inzeruje dle mého nedovoleným způsobem – parkováním starého trabanta v modré zóně, a to tak, aby se za něj vešla ještě rikša, čímž blokuje potřebná místa pro rezidenty. Rikša je vystavena také naproti provozovně v Karlově ulici. Rikši nejsou ani využívány jako dopravní prostředky, na noc jsou uklízeny do provozoven. Na obou je nalepeno 'Do not sit, private property', je tedy jasné, že se jedná o nedovolenou reklamu provozovanou mimo vlastní provozovnu. Není podstatné, že za stání trabanta v modré zóně platí více než rezidenti – i tak je taková ilegální reklama velice levná. Jde pravděpodobně o přestupek proti tržnímu řádu: 'V hlavním městě Praze je možné prodávat zboží a poskytovat služby mimo provozovnu (k tomuto účelu určenou kolaudačním rozhodnutím) pouze na místě, které bylo zařazeno do seznamu tržnic, tržišť, tržních míst, restauračních zahrádek, míst pro nabídku zboží a předsunutých prodejních míst v příloze nařízení hlavního města Prahy, kterým se vydává tržní řád a za podmínek a pravidel tímto nařízením stanovených.'

Černé stanoviště taxi
Zaslaný

Černé stanoviště taxi
Mostecká, Praha 1

Kategorie: Parkování aut
Zasláno: 15. 04. 2016

Téměř každý den stojí/parkuje v Mostecké ulici před začátkem pěší zóny v obytné zóně taxi - přímo uprostřed silnice, která je zároveň místem pro davy pěších vycházejících z Karlova mostu. Nejčastěji černý Mercedes-Benz se stříbrnými zrcátky, často také žluté taxi, viz fotografie (řidič žlutého taxi patří do nechvalně známé party z pořadu 'Praha vs. Prachy', proto se dost možná jedná o taxikáře předražující jízdné turistům, kterých se zde pohybuje velice mnoho). Čekají zde nejčastěji v odpoledních a večerních hodinách, průchod strážníků nemá žádný efekt, vždy zde parkují dál. Nejedná se o situaci, kdy by zde stál jen chvíli, jde o černé stanoviště taxi, kdy vyhlíží zákazníky až několik hodin. Zároveň ztěžují průjezd autům křižovatkou s ulicí Lázeňskou a působí tak problémy i chodcům. Někdy také stojí a čekají v silnici na konci Míšeňské ulice, hned u 'podia', které zde má místní restaurace.

Parkování na chodníku v ulici Purkyňova
Zaslaný

Parkování na chodníku v ulici Purkyňova
Purkyňova, Praha 1

Kategorie: Parkování aut
Zasláno: 23. 03. 2016

Poslední dobou se hojně rozšířilo parkování na chodníku v ulici Purkyňova na straně OC Quadrio, a to jak ze strany zásobovačů, tak i osobních automobilů. Funkce chodníku je tím velice potlačena a ten se stává téměř nepoužitelným. OC Quadrio disponuje několika patry podzemních garáží, a tak není důvod, aby bylo nutné parkovat na přilehlých chodnících. Vyřešit by to mohly sloupky, jako jsou například v ulici Spálená.

Parkovací zóny před přechody pro chodce
Zaslaný

Parkovací zóny před přechody pro chodce
Veleslavínova, Praha 1

Kategorie: Parkování aut
Zasláno: 19. 03. 2015

Na Praze 1 léta trvá stav, kdy jsou modré i návštěvnické parkovací zóny vyznačeny těsně před přechody pro chodce, problém se týká většiny parkovacích zón na Praze 1. Ač Zákon o provozu na pozemních komunikacích říká, že 'řidič nesmí zastavit a stát na přechodu pro chodce a ve vzdálenosti kratší než 5 m před ním', jsou tyto parkovací zóny legalizovány místní úpravou. Díky tomu Praha 1 získala odhadem několik desítek parkovacích míst navíc, nicméně cenou za to jsou horší rozhledové poměry pro řidiče i chodce na přechodech, tím i menší komfort a bezpečnost chodců (zejména pak malých dětí nebo rodičů s kočárky). Zajímal by mě proto postoj Prahy 1 k této věci: Je Praha 1 spokojena se současným stavem a proč? Má Praha 1 zmapované a vytipované přechody na svém území, kde zkrácené rozhledové poměry představují největší problém z hlediska komfortu a bezpečnosti chodců? Má Praha 1 v plánu provádět přeznačení parkovacích zón a případně přestavby přechodů pro chodce s vysazením chodníkové plochy tak, aby se zlepšily rozhledové poměry a přechody se délkově zkrátily? Pokud ano, v jakém časovém horizontu?

Zlepšení podmínek pro pěší v Rybné ulici
Zaslaný

Zlepšení podmínek pro pěší v Rybné ulici
Rybná, Praha 1

Kategorie: Parkování aut
Zasláno: 06. 12. 2014

V této ulici výrazně převládá pěší provoz, proto by bylo vhodné ulici zrekonstruovat tak, aby byla pro chodce komfortnější a zároveň zamezila divokému parkování na chodnících, které ztěžuje pěším plynulý pohyb. Zvláště okolí křížení s Jakubskou je v současném stavu poměrně nepříjemné, chodníky jsou abnormálně úzké a většina chodců využívá pro chůzi vozovku. Řešením by byla přestavba do jedné zvýšené úrovně a osazení tenkých sloupků kolem koridoru pro auta, zamezujících parkování 'nadivoko', čímž by se celá ulice zkultivovala a chodci získali větší prostor. V části ulice by bylo vhodné zavést režim obytné zóny, který je již v ulicích Starého Města s podobným charakterem .

Malostranské parkoviště
Zaslaný

Malostranské parkoviště
Malostranské nám., Praha 1

Kategorie: Parkování aut
Zasláno: 30. 01. 2013

Je správně, aby jeden z nejcennějších prostorů Prahy sloužil jako odkladiště aut? Jsem přesvědčen o tom, že většině Pražanů to nepřijde normální. Volná plocha, místo setkávání, trhy, lavičky, stromy, předzahrádky. Praha 1 udělala loni v dubnu dobré kroky, pěší zóna se rozšířila na Malém náměstí či spodku Václavského, zaslepila se pro auta Jindřišská. Pokračujte prosím v pozitivním trendu. Méně aut zde pomůže i plynulosti tramvají v Karmelitské a Letenské ulici. Kdy bude parkoviště na Malostranském náměstí zrušeno? Případně, co tomu brání? Otázku adresuji na Odbor dopravy MČ Praha 1.