Filtr podnětů



Bariérovost

Seřadit podle počtu hlasů
Značka pro segwaye blokuje půlku chodníku
Vyřešený

Značka pro segwaye blokuje půlku chodníku
U nádražní lávky, Praha 8

Kategorie: Bariérovost
Zasláno: 02. 04. 2017

Značka vymezující zákaz segwayů je umístěna ve velmi úzkém místě, kudy ve špičce plyne nekončící řeka lidí. O pět metrů dál je přitom chodník několikanásobně širší.

Reklamní poutač brání ve výhledu pro bezpečné překonání hlavní silnice
Vyřešený

Reklamní poutač brání ve výhledu pro bezpečné překonání hlavní silnice
Náchodská, Praha 20

Kategorie: Bariérovost
Zasláno: 29. 03. 2017

Reklamní poutač na městském pozemku brání v rozhledu v křižovatce. Chodcům a cyklistům překonávajícím ulici Náchodskou v tomto místě chybí dostatečný výhled na vozidla přijíždějící po hlavní ulici směrem do Prahy. Vozidla v tomto místě teprve zpomalují na 'městskou rychlost' a cyklisté musejí předním kolem až zasahovat do silnice, aby na vozidla viděli.

Značky a sloupy věř. osvětlení v chodníku
Nově zaslaný

Značky a sloupy věř. osvětlení v chodníku
Letenská, Praha 1

Kategorie: Bariérovost
Zasláno: 24. 01. 2017

Letitá situace, která denně komplikuje život chodcům na už tak úzkém chodníku v Letenské ulici. Situaci dotváří parkující vozidla přečnívající do chodníku. Nelze řešit sdružením osvětlení a sloupu od trolejí, namontováním značek na zeď a přidáním informativní cedulky pro řidiče, aby neparkovali čumákem na chodník, pokud nemají příliš dlouhý vůz? Pokud je zeď ve vlastnictví města, nelze ji posunout a nevyhovující chodník rozšířit? Průjezd kočárkem je velký problém, ale i samotná chůze vyžaduje vstup do vozovky, pokud se v místě střetnou dva chodci.

Obtížný sjezd z ostrůvku tramvajové zastávky na nám. Jiřího z Poděbrad
Zaslaný

Obtížný sjezd z ostrůvku tramvajové zastávky na nám. Jiřího z Poděbrad
nám. Jiřího z Poděbrad, Praha 3

Kategorie: Bariérovost
Zasláno: 28. 12. 2016

Ostrůvek na tramvajové zastávce na náměstí Jiřího z Poděbrad postrádá hladký/bezbariérový sjezd. Kolem celého ostrůvku je celkem vysoký obrubník, sjíždět např. s kočárkem je obtížné, samotný vozíčkář by neměl šanci. Jedna možnost by bylo udělat sjezd na přechod pro chodce.

Nevhodně umístěné dopravní upozornění na chodníku v Topolové
Vyřešený

Nevhodně umístěné dopravní upozornění na chodníku v Topolové
Topolová, Praha 10

Kategorie: Bariérovost
Zasláno: 06. 10. 2016

V Topolové ulici před křižovatkou s Podléškovou je umístěna tabule s dopravním upozorněním tak nešťastně, že zabírá skoro tři čtvrtě chodníku. To určitě není vhodné řešení, už proto, že tudy chodí děti z blízké školy atd. A vůbec, už z principu. Je vlastně skoro až úsměvné, že to tam někdo – nevím bohužel, kdo, – mohl s klidným svědomím dát...

Nepohodlně úzký chodník kvůli květináčům
Bez odpovědi

Nepohodlně úzký chodník kvůli květináčům
Strakonická, Praha - Velká Chuchle

Kategorie: Bariérovost
Zasláno: 04. 10. 2016

Velké betonové květináče na Praze 5 už několik let zužují šířku východního chodníku podél Strakonické ulice. Chodník je tak úzký, že širší kočárek tamtudy nemusí vůbec projet a dva kočárky se nevyhnou. Na několika místech jsou navíc květináče posunuté směrem do chodníku, takže prostor ještě více zužují. Prosím o odstranění/přesunutí těchto nevhodných zábran.

Neprůchozí chodník v ulici Pasteurova
Zaslaný

Neprůchozí chodník v ulici Pasteurova
Pasteurova, Praha 4

Kategorie: Bariérovost
Zasláno: 01. 09. 2016

Část chodníku v délce asi 30 m v ulici Pasteurova blíže k domům je zcela neprůchozí a zarostlá keři, které rostou hned vedle něj. Chodník lze buďto obejít, ale v tu chvíli se nacházíte na silnici, která není určena pro chodce, ale pro auta. Silnice je poměrně dost frekventovaná a na její protější straně auta parkují, takže 2 projíždějící auta se nemůžou minout a jedno musí počkat, až projede to druhé. To znamená, že už tak je projíždějící auto dost blízko chodníku, po kterém ale nelze chodit. Druhou možností je přejít na protější chodník, na který se ale dostanete skrz křižovatku, kde auta často vjíždí nebo vyjíždí do garáží, a následně přejít zpátky. Po silnici v ulici nejezdí autem jen obyvatelé přilehlého sídliště, ale také ti, kteří směřují do areálu Ústavů Akademie věd.

Znemožnění průchodu osob se zdravotním postižením , kočárků -Štúrova
Zaslaný

Znemožnění průchodu osob se zdravotním postižením , kočárků -Štúrova
Štúrova, Praha 4

Kategorie: Bariérovost
Zasláno: 30. 06. 2016

U bytového domu Štúrova 1701/55, Praha 4 Krč byly nainstalovány betonové obrubníky ohraničující parkoviště, které jsou však umístěny i na přilehlém chodníku (dle §34 zákona č. 128/2000 sb. o obcích jsou veřejně přístupné chodníky veřejným prostranstvím bez ohledu na to komu patří) a brání tak průchodu osob se zdravotním postižením nebo maminkám s kočárky, případně hrozí na tomto místě nebezpečí úrazu.

Neudržovaná zeleň
Zaslaný

Neudržovaná zeleň
Střešovická, Praha 6

Kategorie: Bariérovost
Zasláno: 09. 06. 2016

Na severní straně chodníku v ulici Střešovická je několik set metrů neudržovaná zeleň. Ta zasahuje do chodníku a pokud na krajnici parkují auta (což smějí), je chodník neprůchozí.

Bariérové vstupy na chodníky za domy v ul. Humpolecká
Zaslaný

Bariérové vstupy na chodníky za domy v ul. Humpolecká
Humpolecká, Praha 4

Kategorie: Bariérovost
Zasláno: 04. 05. 2016

V oblasti ulic Humpolecká a U Nových domů jsou vysoke BARIÉROVÉ vstupy na chodníky, hrozně obtížně se tady vozí kočárek, žádní vozíčkáři tady nejsou schopni bez pomoci jezdit.

Vegetace zasahuje do výhledu při přecházení ulice Na Výši
Zaslaný

Vegetace zasahuje do výhledu při přecházení ulice Na Výši
Na výši, Praha 5

Kategorie: Bariérovost
Zasláno: 28. 04. 2016

Neudržované křoví brání ve výhledu při přecházení ulice Na Výši od přechodu trati v blízkosti vlakové zastávky Cibulka. Jedná se o frekventovanou pěší trasu, která vede mj. i ke školce a dětskému hřišti a je dětmi hojně využívána, slouží i jako spojka mezi územím 'pod tratí' a 'nad tratí'. Ústí do ulice Na Výši, kde ale na dané straně není chodník, je tedy nutné přejít. Rozhled při přecházení je kvůli vegetaci zasahující do výhledu velmi omezen jak pro chodce tak pro přijíždějící auta, jejichž řidiči nemohou mít ani ponětí, že za danou zelení ústí pěší trasa.

Chybějící rošty u rabátek + úzký chodník v Kartouzské
Zaslaný

Chybějící rošty u rabátek + úzký chodník v Kartouzské
Kartouzská, Praha 5

Kategorie: Bariérovost
Zasláno: 18. 04. 2016

Chybějící rošty u rabátek + úzký chodník v Kartouzské. S kočárkem se nedá projet, pokud člověk nepřistoupí na terénní rallye v režii TSK.

Uzavřené průchody na Pražském hradu
Zaslaný

Uzavřené průchody na Pražském hradu
Hradčanské nám., Praha 1

Kategorie: Bariérovost
Zasláno: 12. 04. 2016

Procházení areálem Pražského hradu je omezeno, prý z bezpečnostních důvodů: ani po dokončení oprav na fasádách nelze např. z Hradčanského náměstí vstoupit do Jižních zahrad (schodištěm do Rajské zahrady) nebo do zahrady Na Baště - zde je to o to nesmyslnější, že z II. nádvoří můžeme dojít až k té zamčené mříži...

S kočárkem k Apolináři
Zaslaný

S kočárkem k Apolináři
Koubkova, Praha 2

Kategorie: Bariérovost
Zasláno: 07. 04. 2016

Pro matku s beznym modernim kocarkem je temer nemozne dostat se z Vinohrad k Apolinari. Najezd na schodech pod Legerovou u Fugnerova namesti je prilis siroky a prudky, kolecka do nej zapadaji a akutne hrozi vyklopeni kocarku. I.P.Pavlova je relativne daleko a hlavne plna davu, hluku, aut a smogu. Bylo by mozne upravit podchod k Apolinari tak, aby zde byl opravdu bezbarierovy pristup?

Nedostatečná šíře chodníku v ulici Pivovarnická
Zaslaný

Nedostatečná šíře chodníku v ulici Pivovarnická
Pivovarnická, Praha 8

Kategorie: Bariérovost
Zasláno: 02. 04. 2016

Chodník v ulici Pivovarnická v úseku mezi křížením s ul. U Libeňského pivovaru a Na Rokytce nemá dostatečnou šíři, kvůli autům parkujícím šikmo na chodníku. Řidiči často nerespektují čáru označující odstup parkujících vozidel od budovy. Řešením by mohlo být umístění sloupků, které znemožní parkování za vymezenou hranicí, případně přesun parkujících vozidel mimo chodník. Automobilový provoz v této ulici je velmi nízký (pěší provoz převažuje) a úsek poměrně krátký tudíž by bylo možné tento úsek zúžit na jeden jízdní pruh a osadit značkami P7 a P8. Podobně (dokonce bez značek) to funguje v nedaleké ulici Andrštova, kde se také dvě vozidla nevejdou a nepůsobí to žádné problémy.