Filtr podnětů



Světelná signalizace

Seřadit podle počtu hlasů
Krátká zelená na přechodu (3 sec.) u křižovatky Sokolská  x Žitná
Zaslaný

Krátká zelená na přechodu (3 sec.) u křižovatky Sokolská x Žitná
Sokolská, Praha 2

Kategorie: Světelná signalizace
Zasláno: 02. 03. 2017

Na křižovatce najíždějí auta zabočující z Žitné na chodce při přecházení, protože mají současně zelenou s chodci, která trvá jen 3 sec.

Nefunkční semafor u Kauflandu Jarov
Zaslaný

Nefunkční semafor u Kauflandu Jarov
V třešňovce, Praha 9

Kategorie: Světelná signalizace
Zasláno: 19. 12. 2016

Frekventovaná křižovatka na výjezdu z Kauflandu. Odbočování vlevo z vedlejší na hlavní, stejně jako přecházení chodců na přechodu, do kterého neustále proudí auta z více směrů, je bez světelné signalizace nebezpečné. Zvlášť v tomto období, kdy ranní i večerní špička probíhají za zhoršených světelných podmínek nebo přímo za tmy. Prosíme o co nejrychlejší nápravu, semafory na této křižovatce nefungují už asi měsíc.

Španá synchronizace semaforu – Hvězdova
Nově zaslaný

Španá synchronizace semaforu – Hvězdova
Hvězdova, Praha 4

Kategorie: Světelná signalizace
Zasláno: 10. 12. 2016

V místě uváděném často dochází k tomu, že chodec má zelenou a přejde na ostrůvek, kde je červená, a čeká na zelenou, a poté, když padne zelená ve směru k obchodnímu centru, je zase na opačnou stranu červená. Jelikož je toto vysoce frekventované místo pro přístup z MHD k obchodnímu centru, dochazí tak k tomu, že chodci jsou 'narváni' na sobě a stojí na ostrůvku, kde čekají na zelenou a naopak.

Interval semaforu pro chodce ul. Táboritská
Zaslaný

Interval semaforu pro chodce ul. Táboritská
Táboritská, Praha 3

Kategorie: Světelná signalizace
Zasláno: 10. 12. 2016

Nastavení světelného signalizačního zařízení je v tomto místě pro běžce, ne pro chodce. Dovolím si citovat TSK hl.m. Prahy a odbor dopravy ÚMČ Praha 3, kteří se tak rádi tímto zákonem ohánějí: 'Dle Zákona o provozu na pozemních komunikacích č. 361/2000 Sb., § 74 , odst. 1), zelená pro chodce neslouží k přejití celého přechodu, nýbrž pouze ke vstupu chodce do vozovky. Pokud chodec vstoupil do vozovky na zelenou a poté se rozsvítí červená, smí chodec během této červené dokončit přecházení až ke světelnému signalizačnímu zařízení s tímto signálem. Světelná signalizace s tímto ustanovením zákona počítá. To znamená, že po skončení zelené pro chodce následuje před rozsvícením zelené pro kolizní vozidla vjíždějící na přechod tzv. vyklizovací čas, během kterého stačí chodec běžnou rychlostí chůze (5 km/h) dokončit přecházení přes vozovku. To platí i pro chodce, který vstoupil do vozovky v poslední sekundě své zelené a přechází tak již téměř celý přechod na červenou. Signál pro chodce se znamením Stůj (červená) znamená, že chodec nesmí vstupovat do vozovky, nikoli dokončovat přecházení'. Pokud přecházíte ulici Jičínskou, směrem do Lupáčovy ulice a vstoupíte na přechod v posledních vteřinách zelené (tak jak je to dle uvedeného zákona správně), pak se budete nacházet přesně před automobily, když se jim rozsvítí zelená. Někteří řidiči troubí, jiní se rovnou rozjedou. Toto dokazuje i fotografie ze serveru mapy.cz, pořízená v roce 2013, avšak situace je naprosto stejná i v současné době. Totožná situace je o kousek dál, na semaforu u pobočky Komerční banky. Prosím o prodloužení intervalu pro BEZPEČNÉ přecházení chodců.

Interval semaforu pro chodce ul. Lamačova x K Barrandovu x Slavínského
Zaslaný

Interval semaforu pro chodce ul. Lamačova x K Barrandovu x Slavínského
K Barrandovu, Praha 5

Kategorie: Světelná signalizace
Zasláno: 04. 12. 2016

Zelená pro chodce zde jednoznačně svítí velice krátkou dobu - 6 sekund, takže křižovatku člověk svižnou chůzí prostě nepřejde (a to nemluvím například o člověku pohybujícím se o holi)... Myslím si, že není zde důvod, aby byl časový interval nastaven na tak krátkou dobu, stejně, pokud stojí v křižovatce chodec, tak auta nemohou projet - až na jediný případ, kdy na mě začal agresivní řidič 'najíždět'. Do přílohy přikládám několik fotografií, které jsem vyfotil s odstupem času, vždy když jsem šel na nákup do Lidlu. Fotografie jsou autentické a jsou pořízeny přímo při přecházení, tudíž dokonale mapují popisovaný problém. Prosíme o zjednání nápravy. Děkujeme.

Špatné načasování přechodů k tramvajové zastávce Průběžná
Zaslaný

Špatné načasování přechodů k tramvajové zastávce Průběžná
Průběžná, Praha 10

Kategorie: Světelná signalizace
Zasláno: 24. 11. 2016

Tramvajová zastávka Průběžná je sice opravená a vypadá konečně k světu, ale přechody na ní vedoucí nestojí opravdu za nic. Je skvělé, že se křižovatka stala 'chytrou', dříve ale rozhodně byla lepší. Dnes zde tramvaje (i půl minuty) čekají na semaforu jak při příjezdu na zastávku, tak při odjezdu (ze všech stran), přednost před nimi dostávají i auta odbočující doleva a kdo ví co ještě. Tramvaj to zdrží opravdu i o minuty a to je podle mě hrozné. Prosím o pokus o vyřešení a za všechny snahy děkuji. (fotografie není má, je pouze ilustrační a pochází ze serveru verejneprostory.cz - http://bit.ly/2ggcEHN)

Špatné načasování semaforů po poslední opravě
Zaslaný

Špatné načasování semaforů po poslední opravě
Radlická, Praha 5

Kategorie: Světelná signalizace
Zasláno: 20. 10. 2016

Po poslední opravě v místě křížení Radlické s Ostrovského došlo ke zhoršení časování semaforů na přechodu v západní části křižovatky. Chodci jdoucí po Radlické mají při přecházení ulice Ostrovského přednost před vozidly odbočujícími podél rohu křižovatky, na rozdíl od dřívějšího nastavení však nyní semafor auta pouští cca o 2-3 vteřiny dříve než chodce. To si mnozí řidiči vykládají tak, že přednost mají oni. Rovněž se výrazně zkrátil interval svítící zelené pro chodce - není však dán žádný důvod, aby se proti předchozímu stavu cokoli měnilo a chodci museli čekat déle ve chvíli, kdy jdou po hlavní, zvláště když odbočující auta kříží jejich trasu.

Nebezpečné přechody pro chodce v ulici V Olšinách
Vyřešený

Nebezpečné přechody pro chodce v ulici V Olšinách
V olšinách, Praha 10

Kategorie: Světelná signalizace
Zasláno: 20. 10. 2016

Chybné nastavení semaforů na křižovatce ulic V Olšinách x Pod Rapidem a V Olšinách x Průběžná. Zelená pro chodce je ve stejný okamžik, jako zelená pro vozidla odbočující doleva, kteří projíždí zmíněnými přechody. Řidiči i přes varovný oranžový signál chodce (a svou povinnost) nedávají chodcům přednost. Situace se zhoršila po rekonstrukci tramvajové zastávky Průběžná. Řidiči zejména ve směru Průběžná - v Olšinách (č. 3 na obr.) směrem do centra byli zvyklí, že chodci v okamžiku, kdy vjeli do vozovky, měli červenou a jezdí po paměti. Stejně nebezpečné jsou i ostatní křižovatky. Dne 18.10.2016 se na jednom z přechodů stala vážná dopravní nehoda - byl sražen 79 letý chodec, který musel být hospitalizován. Situace opakovaně a bezvýsledně hlášena obyvateli okolních domů na Magistrát hl .m. P.

Chybějící interval na Sokolovské u Balabenky
Zaslaný

Chybějící interval na Sokolovské u Balabenky
Sokolovská, Praha 9

Kategorie: Světelná signalizace
Zasláno: 29. 09. 2016

Na křižovatce Sokolovské a Čuprovy je na úrovni administrativní budovy pěší přechod, který je kvůli šířce komunikace, navíc rozdělené tramvajovým pásem, rozdělen na tři samostatné úseky řízené semaforem. Problém je, že když přejdete (ze severu na jih) první úsek (bez tlačítka) na zelenou, dostanete je jen na malinký ostrůvek, protože na dalším úseku (přes tramvajový pás) svítí červená s tlačítkem. To tlačítko můžete zmáčknout seberychleji, utíkat, je to jedno. Stojí uprostřed křižovatky, za zády auta, před nosem tramvaje, zelená padne až při dalším intervalu. Jak přejdete tento druhý úsek, tak jste za vodou, protože na třetím svítí zelená trvale. Prosím, dejte to nějak do kupy, aby bylo možné přejít silnici najednou. Děkujeme, lidi.

Vypnutý semafor na přechodu v Korunovační ulici
Zaslaný

Vypnutý semafor na přechodu v Korunovační ulici
Korunovační, Praha 7

Kategorie: Světelná signalizace
Zasláno: 23. 09. 2016

Na Korunovační ulici (Praha 7) je vypnutá světelná signalizace na přechodu u ZŠ Korunovační z důvodu uzavření Korunovační ulice jako průjezdní komunikace. Tento fakt ovšem neznamená, že po Korunovační nejezdí auta - jezdí a rychle. Bylo odstraněno svislé značení přechodu pro chodce, povoleno parkování na ulici (viz foto). Řidiči nedodržují předpisy a parkují navzdory dopravní značce až k přechodu. To způsobuje naprostou nepřehlednost na v podstatě 'neexistujícím' (za daného stavu věcí) přechodu,. Přechod denně přecházejí stovky dětí - za auty jsou pro řidiče špatně viditelné a samy se nemohou z chodníku rozhlédnout - musí vstupovat do vozovky, a pak se teprve rozhlédnout. Projíždějící řidiči přechod ignorují a nedávají chodcům přednost; právě díky tomu, že je Korunovační uzavřena a nestojí na ní kolony aut jako obvykle, mohou řidiči jezdit o to rychleji. Policista je na přechodu přítomen pouze ráno a ne vždy. Daný stav věcí je nebezpečný a vyžaduje nápravu - zapnutí semaforu alespoň na tlačítko.

Vypnutá signalizace na křižovatce Bělohorská - Pod Královkou
Zaslaný

Vypnutá signalizace na křižovatce Bělohorská - Pod Královkou
Pod Královkou, Praha 6

Kategorie: Světelná signalizace
Zasláno: 15. 09. 2016

Během letních prázdnin byla vypnutá světelná signalizace na křižovatce Bělohorská-Pod Královkou. Do této křižovatky se sjíždí 13 pruhů aut, dále jí přejíždí 2 pruhy tramvají a vedou ní linky autobusů MHD. Přechod křižovatky od hotelu Pyramida je smrtelně nebezpečný, protože auta vyjiždějí od ulice Patočkova do kopce a musí vyjet až na přechody pro chodce, aby se dostaly na horizont terénu. Tento přechod používají děti, které docházejí do ZŠ Pod Marjánkou a ZŠ Marjánka, senioři a ostaní chodci. Bez světelné signalizace chodci kličkují mezi auty. Podle MÚ Praha 6 v současné době probíhá monitoring, který má prokázat nutnost světelné signalizace na zmíněné křižovatce. V rámci třídních schůzek na ZŠ Pod Marjánkou se rodiče shodli, že od vypnutí semaforu svoje děti na křižovatku samotné nepouštějí, raději je vozí autem nebo tramvají. Výsledek monitoringu proto bude velmi neprůkazný.

Dlouhodobě nesvítí semafor na velké křižovatce Na Florenci X Na Poříčí
Vyřešený

Dlouhodobě nesvítí semafor na velké křižovatce Na Florenci X Na Poříčí
Na Florenci, Praha 1

Kategorie: Světelná signalizace
Zasláno: 05. 09. 2016

Na křižovatce Na Florenci X Na Poříčí dlouhodobě nesvítí semafory. Jde o rozlehlou a rušnou křižovatku, přecházení je zde velmi nepříjemné, auta mají sama co dělat se sledováním tramvají, odbočujících autobusů a dalšího dění. A do toho chudáci my, chodci, kteří se snažíme najít mezeru v provozu, kdy se nevalí auto samo rychle vyklízející křižovatku před tramvajemi. Proč jsou semafory mimo provoz? Kdy budou opět fungovat? Děkuji.

Dlouhá červená na přechodu přes Bubenské nábřeží u Argentinské
Vyřešený

Dlouhá červená na přechodu přes Bubenské nábřeží u Argentinské
Bubenské nábř., Praha 7

Kategorie: Světelná signalizace
Zasláno: 20. 08. 2016

Při přecházení nejjižnějšího úseku sekvence přechodů přes Bubenské nábřeží je vyžadováno stisknutí tlačítka. I přesto je čekání na zelenou příliš dlouhé. Navrhuji synchronizovat SSZ tak, aby se daly všechny tři části přechodu přejít najednou a zároveň preferovat chodce přes zmíněný úsek u řeky, kde je to vzhledem k relativně nízké intenzitě motorové dopravy dost dobře možné bez rizika vzniku kongescí před křižovatkou s Argentinskou. Přechod je velmi hojně užívaný jak chodci, tak cyklisty vedoucími kolo mezi dvěma přilehlými cyklostezkami.

Příliš krátká doba na přejití přechodu na Bělocerkevské
Zaslaný

Příliš krátká doba na přejití přechodu na Bělocerkevské
Bělocerkevská, Praha 10

Kategorie: Světelná signalizace
Zasláno: 02. 07. 2016

Dvojitý světelný přechod ulice Bělocekevská na úrovni ulice 28. pluku je nevhodně načasován. Chodec 'jen tak tak' stačí oba přechody na jednu zelenou přejít. Starší lidé nebo špatně chodící ještě stačí vejít na druhý přechod na zelenou, avšak brzy po tom, co jim padne červená, skočí zelená autům a ta se začnou rozjíždět. Potkávám se s tím, že senioři dochází na chodník a objíždějí je netrpěliví řidiči. Prosím o prodloužení intervalu zelené pro chodce. Postačí pár vteřin. Děkuji.

Nefunkční semafor pro chodce v ulici Václava Sedláčka
Bez odpovědi

Nefunkční semafor pro chodce v ulici Václava Sedláčka
Václava Sedláčka, Praha 4

Kategorie: Světelná signalizace
Zasláno: 24. 06. 2016

Na přechodu v ulici Václava Sedláčka nesvítí na semaforu pro chůzi směrem Budějovická zelený panáček, takže v době, kdy se má přecházet na semaforu nesvítí nic.