Filtr podnětů



Přechody a křižovatky

Seřadit podle počtu hlasů
Nebezpečné přecházení ul. Ke Stáčírně - velmi chybí semafor pro chodce
Nově zaslaný

Nebezpečné přecházení ul. Ke Stáčírně - velmi chybí semafor pro chodce
Ke stáčírně, Praha 11

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 24. 09. 2017

Dobrý den, chtěli bychom opět upozornit na opravdu náročné a nebezpečné přecházení ulice Ke Stáčírně. Nejsou zde přechody se semafory, ani retardéry, provoz je velmi intenzivní (páteřní komunikace) a prakticky nikdo nedodržuje předepsanou rychlost 30 km/h. Přecházení jak na úrovni ulic Pištěkova, tak Donovalská je značně ztíženo blízkostí autobusových zastávek, často zde navíc vznikají nepřehledné situace, kdy jsou auta čekající na odbočení doleva podjížděna právě přes autobusovou zastávku, atd. Přecházení je zde „o nervy“ i pro dospělého, natož pro děti. Opravdu by pomohl alespoň jeden přechod se semaforem v této lokalitě, který by umožnil bezpečnou cestu přes silnici, která rozděluje celou oblast na dvě části. Je evidentní, že cedule s omezenou rychlostí či šrafování před přechodem prostě v těchto podmínkách nefunguje, a proto bychom ocenili, kdyby město zajistilo takové opatření, které umožní bezpečné přecházení v PRAXI, nikoliv jen podle norem. Dřívější odpověď k tomuto tématu ve smyslu 'provedli jsme zde 12 kontrol' situaci bohužel neřeší, nehledě na to, že zde denně jezdíme, ale hlídku PČR zde nikdy nevidíme... Děkujeme.

Nebezpečné přechody na Práčské ulici
Nově zaslaný

Nebezpečné přechody na Práčské ulici
Práčská, Praha 10

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 19. 09. 2017

Přechody na Práčské ulici - směrem od OC Hostivař jsou dva přechody za sebou, které jsou velmi nebezpečné.Za poslední dva roky zde byly sraženy 3 děti. V těchto místech je přerušovaná čára, jsou tam naproti sobě dvě autobusové zastávky....vznikají nebezpečné situace, kdy autobus vyjíždí ze zastávky, a auto se vyřítí z poza autobusu, protože ho předjíždí a neočekává přechod pro chodce...........v této lokalitě je spousta děti.Bydlíme v Harlacherově ulici a všechny naše dětí jezdí do školy na Spořilově....přechází přechod pro chodce i samy a my trneme strachy. Navrhuji řešení: semafor (jestli je to možné) nebo zpomalovače/retardéry (nejlépe betonové, ty plastové moc nepomáhají) nebo udělat plnou čáru a hlavně omezit nejvyšší povolenou rychlost........nejlépe více těchto opatření dohromady. Děkuji předem za ochotu S pozdravem Holkupová

Přechody přes cyklostezku / inline dráhu na Ladronce
Nově zaslaný

Přechody přes cyklostezku / inline dráhu na Ladronce
Bělohorská, Praha 6

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 19. 09. 2017

Na místech, kde cyklostezku (inline dráhu) kříží kolmo pěší stezky, chybí přechody pro chodce. Jedná se například o přímou pěší stezku propojující ulici Nad Motolskou nemocnicí se zastávkou tramvaje na Vypichu. Ve slunečné dny, kdy je provoz na inline dráze skutečně rušný, může být pro starší nebo méně pohyblivé lidi problematické inline dráhu na cestě k zastávce překonat. Vyznačení přechodů pro chodce na těch nejvýznačnějších kříženích chodníků a cyklostezky by cyklistům / jezdcům na bruslích naznačilo, že se jedná o křížení s chodníkem, kde by měli umožnit chodcům bezpečně přejít. Například alespoň na kříženích cyklostezky a chodníku z ulice Nad Motolskou nemocnicí k zastávce Vypich by byly přechody podle mého názoru vhodné.

Chybějící přechody na cestě do školy
Zaslaný

Chybějící přechody na cestě do školy
Žerotínova, Praha 3

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 12. 09. 2017

Cestou do ZŠ Žerotínova směrem ze Žerotínovy ulice chybí těsně před školou na křižovatce s Koldínovou ulicí a nám. Barikád jakýkoli značený přechod pro chodce. Děti přicházející tímto směrem ke škole jsou tedy ohrožovány vozidly projíždějícími od nám. Barikád do Koldínovy. Řidiči nedávají procházejícím dětem přednost, nesnižují rychlost, protože nemají proč. A protože tam nejsou přechody, auta parkují až na doraz na křižovatku, což značně zhoršuje výhled všem účastníkům provozu. Nejednou se stalo, že chodce 'protroubí' projíždějící automobilista, protože 'přecházejí mimo přechod'. Pustit tudy malé dítě samotné (škola je pro první stupeň ZŠ) je dost nebezpečné. Přitom pár metrů odsud v Roháčově ulici hlídá každé ráno policista přechod, který je značený a dokonce jsou před ním zpomalovací prahy! Prosím o nápravu této nedomyšlené situace.

Chybějící přechod na ul. Stochovská-Ruzyňská (P6)
Zaslaný

Chybějící přechod na ul. Stochovská-Ruzyňská (P6)
Stochovská, Praha 6

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 04. 09. 2017

Mezi přechodem u ústí Stochovské do Drnovské a u ZŠ Ruzyně je 500 m bez přechodu. Ulice Stochovská-Ruzyňská prochází obytnou zástavbou, z jedné strany na druhou chodí spousta lidí, přebíhají děti; ze strany věznice se na vlak chodí opět přes ni. Zejména v souvislosti s otevřením tunelu Blanka a s opatřeními na Evropské se zde dramaticky zhoršila dopravní situace, ve špičce se dá sotva přejít, auta - většinou dojíždějící zpoza Prahy - zde nezřídka jezdí rychle, přestože se jedná již o kompaktní městskou zástavbu (a přestože by samozřejmě měla jezdit nejvýš 50). Aspoň jeden přechod na tomto nepochopitelně dlouhém úseku bez přechodů by byl takovým civilizačním minimem, zároveň by mohl, při vhodném provedení, přispět k opatrnější jízdě řidičů.

Přechod Slévačská - stará zebra vymazána, nová nenamalována
Vyřešený

Přechod Slévačská - stará zebra vymazána, nová nenamalována
Slévačská, Praha 14

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 28. 08. 2017

Přechod v Slévačské byl sice posunut, ale jiným směrem, ještě o nějaký ten metr dál od zastávky busu směr Žárská. Chápu, že to asi jinak nejde. Na přechod teď upozorňuje nás zrakově postižené taktilní dlažba - i to je chvályhodné. Bylo dokončeno asi před 14 dny, zároveň byla vymazána stará zebra, ale ta nová nebyla nastříkána, takže de facto žádný přechod momentálně neexistuje!!! - taktilní dlažba upozorňuje nevidomé na neexistující přechod. Vzhledem k tomu, že jde o místo za zatáčkou - téměř v zatáčce a že tudy od začátku školního roku budou chodit opět děti do školy (stává tu i dopravní policista), bylo by dobré, alespoň do 4. září zebru nechat nastříkat. Děkujeme.

Zlepšení přístupu na autobusovou zastávku Sklářská ve směru na sever
Nově zaslaný

Zlepšení přístupu na autobusovou zastávku Sklářská ve směru na sever
Průmyslová, Praha 15

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 11. 08. 2017

Navrhuji přímé propojení mostu přes Průmyslovou ulici s autobusovou zastávkou Sklářská ve směru na sever (pravděpodobně schody a šikmo se svažujícím chodníčkem) z důvodu zkrácení přístupu ze 170 na 42 metrů viz přiložená měření na fotografické mapě. Na fotce s vyznačením současného stavu jsem vyznačil šipkami i dvě pěšinky, které jsou vyšlapány chodci z důvodu špatné přístupnosti zastávky. Myslím si, že by most mohl plnit funkci nadchodu nad frekventovanou ulicí Průmyslová.

Chybějící přechody pro chodce v Petrohradské a Rostovské v P10
Zaslaný

Chybějící přechody pro chodce v Petrohradské a Rostovské v P10
Rostovská, Praha 10

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 10. 08. 2017

V ulici Petrohradská jsou pouze dva přechody pro chodce v její jižní části, od křížení s ulicí Sámova a v navazující Rostovské již žádný až k přechodu u Moskevské není. Tento úsek obou ulic je přitom velmi frekventovaný chodci, kteří se pohybují mezi dolními Vršovicemi u Botiče a tramvajovými zastávkami na Moskevské. Zároveň je zde značný automobilový provoz. Ideální by bylo vytvořit přechod přes Rostovskou u křižovatky s Borodinskou (fota v přílohách), případně také přes Petrohradskou těsně před nebo za mostkem přes Botič.

Přechody pro chodce v ulici Skloněná
Zaslaný

Přechody pro chodce v ulici Skloněná
Skloněná, Praha 9

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 09. 08. 2017

Dobrý den, bylo by možné udělat přechody pro chodce v ulici Skloněná v úsecích, kde se vchází do parku a kde se vchází na chodník vedoucí kolem parku do hotelu Step? Myslím, že při takovém provozu jako v této ulici je ve špičkách je (protože auta objíždějí ucpanou spojovací), by se tam určitě nějaký přechod uživil. S pozdravem Vlastimil Vondra

Přechody pro chodce v Karlovarské ulici
Zaslaný

Přechody pro chodce v Karlovarské ulici
Karlovarská, Praha 6

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 01. 08. 2017

Dva přechody pro chodce v Karlovarské ulici mezi zastávkou Bílá Hora a křižovatkou se Slánskou ulicí se dají vzhledem k velmi husté automobilové dopravě velmi problematicky přejít. Myslím, že by bylo vhodné instalovat u těchto přechodů semafory.

Chybějící přechod pro chodce v nepřehledné zatáčce
Nově zaslaný

Chybějící přechod pro chodce v nepřehledné zatáčce
Hornoměcholupská, Praha 15

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 12. 07. 2017

Ve frekventované ulici Hornoměcholupská mezi křížením s ulicemi Zápotoční a Herbenova chybí přechod pro chodce. Přechod je zde velmi potřeba především z následujících důvodů: - jedná se o nepřehledné místo pro chodce i pro řidiče: parkující auta brání rozhledu chodců, současně je místo v zatáčce nepřehledné pro řidiče přijíždějící z obou směrů (přecházejícího chodce mezi parkujícími auty snadno přehlédnou); - auta zde jezdí často a velmi rychle; - v místě se nacházejí kontejnery na třídění odpadu (ke kterým není pro chodce z druhé strany ulice přímý a bezpečný přístup), - místo je zároveň nejkratší a nejrychlejší spojnicí na tramvaj/autobusy/vlak v zastávce Nádraží Hostivař (a to nejen pro místní obyvatele, ale i velké množství návštěvníků přírodního parku Hostivař).

Dva přechody u zastávky Palackého náměstí v ul. Rašínovo nábřeží
Zaslaný

Dva přechody u zastávky Palackého náměstí v ul. Rašínovo nábřeží
Rašínovo nábř., Praha 2

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 11. 07. 2017

V ulici Rašínovo nábřeží mezi zastávkou Palackého náměstí a přilehlým parkem vedou zbytečně 2 přechody. Navrhuji jeden zrušit, případně je spojit v jeden. Nyní lidi přebíhají přes přechod blíž ke křižovatce a riskují tak srážku s autem.

Chybějící přechod ul. Libocká
Nově zaslaný

Chybějící přechod ul. Libocká
Libocká, Praha 6

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 27. 06. 2017

Navrhuji zřízení přechodu pro chodce v křížení ulic Libocká a U Silnice v kat. úz. Praha 6 - Liboc. Nejbližší přechod ulice Libocká je vzdálen 170 m, chůze po pravém chodníku je značně ztížena (zaparkovaná vozidla, šířka chodníku v některých úsecích pouze 0,6 m), např. pohybs kočárkem nebo na invalidním vozíku je zde nemožný. Protější chodník má již obvyklou šířku. Úsek je velmi nepřehledný a frekventovaný, přecházení bez přechodu pro chodce je tak krajně nebezpečné.

Chybí přechod(y)na křižovatce Geologická x Slavínského
Nově zaslaný

Chybí přechod(y)na křižovatce Geologická x Slavínského
Slavínského, Praha 5

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 16. 06. 2017

Dobrý den, na křižovatce ulic Slavínského a Geologická dlouhodobě chybí přechod(y). Chodník od Kříženeckého náměstí končí u vjezdu do Barrandovských ateliérů, odkud zvláště v odpoledních hodinách vyjíždí velké množství aut, ale také vychází dost zaměstnanců. Počet projíždějících aut se zde zvýšil i díky nově dokončeným bytovým domům v Devonské ulici. Přejít křižovatku od hotelu Smaragd nebo od ateliérů je velmi nebezpečné a řidiči ještě chodcům nadávají. Byl zde pouze provizorní přechod v době úpravy vozovky. Musí se tu stát úraz? V blízkosti žádný přechod není. Tomešová

Díry v přechodu u Amazon Court
Zaslaný

Díry v přechodu u Amazon Court
Rohanské nábřeží, Praha 8

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 16. 06. 2017

Ve vozovce, zrovna v místě, kde přechází davy lidí od zastávky Karlínské náměstí k Amazon Courtu, jsou nepříjemné díry (že by je ty davy vyšlapaly?). Pokud se člověk při přecházení rozhlíží nebo jde v davu a nevidí tudíž před sebe, hrozí, že si zvrtne nohu. Ocenil bych vyrovnání vozovky.