Podněty nahlášené v Praha 3

Podněty jsou v této sekci zobrazovány na základě jejich lokalizace v městských částech.

  • Praha 3

  • Nově zaslané
  • Zaslané
  • Vyřešené
  • Bez odpovědi



Chybějící přechody na cestě do školy
Zaslaný

Chybějící přechody na cestě do školy
Žerotínova, Praha 3

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 12. 09. 2017

Cestou do ZŠ Žerotínova směrem ze Žerotínovy ulice chybí těsně před školou na křižovatce s Koldínovou ulicí a nám. Barikád jakýkoli značený přechod pro chodce. Děti přicházející tímto směrem ke škole jsou tedy ohrožovány vozidly projíždějícími od nám. Barikád do Koldínovy. Řidiči nedávají procházejícím dětem přednost, nesnižují rychlost, protože nemají proč. A protože tam nejsou přechody, auta parkují až na doraz na křižovatku, což značně zhoršuje výhled všem účastníkům provozu. Nejednou se stalo, že chodce 'protroubí' projíždějící automobilista, protože 'přecházejí mimo přechod'. Pustit tudy malé dítě samotné (škola je pro první stupeň ZŠ) je dost nebezpečné. Přitom pár metrů odsud v Roháčově ulici hlídá každé ráno policista přechod, který je značený a dokonce jsou před ním zpomalovací prahy! Prosím o nápravu této nedomyšlené situace.

Nesmyslně umístěná schránka České pošty
Vyřešený

Nesmyslně umístěná schránka České pošty
Ambrožova, Praha 3

Kategorie: Jiné
Zasláno: 25. 06. 2017

Čerstvě umístěná schránka ČP: Na úzkém přístupovém chodníku k mateřské škole, a to přímo ve výši hlavy dětí, které tudy několikrát denně procházejí. Nejnevhodnější místo v celém širém okolí.

Zřízení nového přechodu pro chodce v ulici Soběslavská
Zaslaný

Zřízení nového přechodu pro chodce v ulici Soběslavská
Soběslavská, Praha 3

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 14. 05. 2017

Zřízení nového přechodu pro chodce v ulici Soběslavská v návaznosti na nedávno opravené schody do ulice V Horní Stromce. Krátká anotace: Navrhujeme zřízení nového přechodu pro chodce v ulici Soběslavská v bezprostřední návaznosti na nedávno opravené schody do ulice V Horní Stromce. Přechod mj. umožní jednodušší přístup starších občanů i občanů se školou povinnými dětmi k parku a škole na náměstí Jiřího z Lobkovic. Odůvodnění: Nový přechod v této rezidenční části Prahy 3 - Vinohrad mj. umožní podstatně jednodušší a kratší přístup starších občanů i občanů se školou povinnými dětmi klidnými ulicemi V Horní Stromce/Horní Stromky ke škole a parku na náměstí Jiřího z Lobkovic. Popis: Navrhujeme zřízení nového přechodu pro chodce v ulici Soběslavská v bezprostřední návaznosti na nedávno opravené schody do ulice V Horní Stromce. Přechod je navrhován v přehledné rovné části ulice Soběslavská, ve vzdálenosti cca 170 metrů SV od křižovatky Soběslavská/Šrobárova a cca 250 metrů JZ od křižovatky Želivského/Vinohradská. Kromě zřízení nového přechodu typu ,zebra´ bude třeba v obou směrech instalovat svislou dopravní značku ,,Přechod pro chodce.“ Bezpečnější, ale nákladnější variatou, bude navíc zřízení semaforu v obou směrech, a případné rozdělení vozovky ostrůvkem pro chodce. Pozn.: Tento návrh byl v březnu registrován MČ Praha 3 v rámci tzv. Participativního rozpočtu MČ Praha 3, ale byl z dalšího projednávání vyřazen, neboť vozovka ul. Soběslavská ani přilehlé chodníky nepatří MČ, ale Magistrátu hl. města Praha.

Trvalá louže v ulicí V Zahradkách
Vyřešený

Trvalá louže v ulicí V Zahradkách
V zahrádkách, Praha 3

Kategorie: Jiné
Zasláno: 24. 04. 2017

V ulicí V Zahradkách před domem č. 25 je trvalé velká louže na parkovacím míste. Šíři se tím v okolí hlina a shromaždi se tam ruzne odpady z okolí. Rád bych požadál Prahu 3 o přidaní stoku do kanalizace v tomto míste či o jiné technické řešení.

Nebezpečný přechod na Spojovací - Českobrodská
Zaslaný

Nebezpečný přechod na Spojovací - Českobrodská
Spojovací, Praha 3

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 19. 02. 2017

Dobrý den, opakované každodenní nebezpečné situace vznikají mezi chodci a řidiči v části vozovky u přechodu ulice Českobroská - Spojovací viz přiložená mapa přechodu. Světelná signalizace pro chodce je nastavena v časovém intervalu 3-4 minuty (čekací doba chodců na zelenou). Přechod přes vozovku 13m dlouhý. Inkriminovaný přechod je spojovací trasou mezi TRAM a BUS zastávkami Spojovací. Viditelná nervozita chodců z ,,dlouhé červené' ve spojením s nestihnutím přípojů MHD je znatelná. Každou hodinou vznikne několik nebezpečných situací a potenciální střet vozidla s riskujícím chodcem může mít fatální následky. Z pohledu chodce i motoristy jmenuji například nepřehledný příjezd vozidel ze směru Spojovací do směru Českobrodská (přijíždějící vozidla, dva pruhy, sklon vozovky přes horizont - není vidět přijíždějící vozidlo od přechodu-semaforu chodců ze strany TRAM). Děkuji za odezvu. S pozdravem, Roman Martinek

Chybějící přechod pro chodce stanice tram Chmelnice
Zaslaný

Chybějící přechod pro chodce stanice tram Chmelnice
Koněvova, Praha 3

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 24. 01. 2017

Na začátku tramvajové stanice Chmelnice směrem do centra je přehledný přechod pro chodce se semafory. Stanice je nově chráněna betonovými bloky - svodidly - s kovovým zábradlím, a to od počátku až do konce ostrůvku. Na konci stanice pak přechod vůbec chybí,. Takže chodci přicházející z druhé strany 'zezadu' včetně dětí jedoucích tramvají do školy přebíhají nechráněně, vozidla nebrzdí a ostrůvek je 'zabarikádovaný', tak se chodec dostane jen na úzký vyvýšený kousek tramvajového pásu, který se svažuje přímo ke kolejím.... v zimě namrzlý. Chodec může před stanicí a před křižovatkou s ul. K lučinám použít přechod zebra (tedy neměl by, ten je určený k přejití ulice na druhou stranu), ale jen dnes jsem tam viděla 3 muže, kteří tam ráno kráčeli), ale skončí pak přímo na tramvajovém pásu a kráčí ke stanici po něm. Ráno a odpoledne teď ve tmě. Pokládám toto řešení za nebezpečné.

Špatný vstup do parku Krejcárek od benziny Star-chybí přechod/chodník
Zaslaný

Špatný vstup do parku Krejcárek od benziny Star-chybí přechod/chodník
Novovysočanská, Praha 3

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 17. 01. 2017

Dobrý den, chtěl jsem se zeptat jestli by nebylo možné nějak zlepšit přístup do parku Krejcárek z ulice Novovysočanská. Nejlépe kdyby šel protáhnout chodník, který vede od autobusové zástavky Krejcárek směrem na zástavku Odlehlá. Aktuálně chodník končí po pár metrech a je třeba přejít na chodník na druhé straně, protože tam je značka zákaz chodců. Ale když na tento chodník přejdete, do parku se od benziny Star nedostanete, protože tam není žádný přechod, ačkoli vstupní cesta do parku tam vybudovaná je. Podle mě by na úseku od zastávky Krejcárek a vstupem do parku šel dobudovat chodník tak, aby tam mohla podélně parkovat auta jako doposud, ale zároveň byl umožněn pohodlný a bezpečný přístup chodcům. S pozdravem Vlastimil Vondra

Chybí přechody na křižovatce Sudoměřská - Lucemburská
Zaslaný

Chybí přechody na křižovatce Sudoměřská - Lucemburská
Sudoměřská, Praha 3

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 09. 01. 2017

Na křižovatce Sudoměřská - Lucemburská je pouze jeden přechod, ačkoliv snížený chodník se nachází na více místech.

Chodník nad Mateřskou školkou Jeseniova 204/2686 v parku Židovské pece
Zaslaný

Chodník nad Mateřskou školkou Jeseniova 204/2686 v parku Židovské pece
Jeseniova, Praha 3

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 03. 01. 2017

3x velké praskliny asfaltu příčně přes celou šíři chodníku

Obtížný sjezd z ostrůvku tramvajové zastávky na nám. Jiřího z Poděbrad
Zaslaný

Obtížný sjezd z ostrůvku tramvajové zastávky na nám. Jiřího z Poděbrad
nám. Jiřího z Poděbrad, Praha 3

Kategorie: Bariérovost
Zasláno: 28. 12. 2016

Ostrůvek na tramvajové zastávce na náměstí Jiřího z Poděbrad postrádá hladký/bezbariérový sjezd. Kolem celého ostrůvku je celkem vysoký obrubník, sjíždět např. s kočárkem je obtížné, samotný vozíčkář by neměl šanci. Jedna možnost by bylo udělat sjezd na přechod pro chodce.

Trvalá špina mezi ulicemi Malešická a V Zahrádkách
Zaslaný

Trvalá špina mezi ulicemi Malešická a V Zahrádkách
V zahrádkách, Praha 3

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 28. 12. 2016

Na rohu mezí ulice Malešická, V Zahrádkách a Za Vackovem se nachází neudržovaný kus chodníku. Chodí zde relativně mnoho lidí do zastávky autobusu Vackov a do supermarketu Penny, takže určitě by chtělo obnovit zde asfalt. Bohužel nedávní rekonstrukce Malešické ulice skončila v ulicí Za Vackovem a nezasáhla tento kus chodníku.

Rozbitý chodník v ulici Ševčíkova
Zaslaný

Rozbitý chodník v ulici Ševčíkova
Ševčíkova, Praha 3

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 24. 12. 2016

Chybějící kostky před domem číslo 1 v Ševčíkově ulici v Praze 3.

Rozbitý chodník v ulici Blodkova
Zaslaný

Rozbitý chodník v ulici Blodkova
Blodkova, Praha 3

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 24. 12. 2016

2 velká rozbitá pole chodníku (chybějící kostky) v ulici Blodkova (č. p. 7 a 9)

Rozbitý chodník - vypadané kostky - bahno
Zaslaný

Rozbitý chodník - vypadané kostky - bahno
Zvonařova, Praha 3

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 24. 12. 2016

Chodník v ulici Zvonařova (č.p. 2-4) na Praze 3 má vypadané kostky. Již 25.1.2015!!!!!!!!!!!!! na stejný problém upozorňoval jiný uživatel http://www.chodcisobe.cz/praha/podnety/1281/rozbity-chodnik-zvonarova

Rozpadajici se chodnik v ulici Pod Jarovem
Zaslaný

Rozpadajici se chodnik v ulici Pod Jarovem
Pod Jarovem, Praha 3

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 19. 12. 2016

Na ulici Pod Jarovem v Praze, u domu cislo 2254/10 je chodnik v mizernem stavu. Podle snimku z Google Street View situace trva uz minimalne 5 let.