Neprehledný přechod v křižovatce ul. Bodějovická-Sedlčanská

Na základě opakovaných stížností mé 10-ti leté dcery, upozorňuji na nepřehledný přechod v křižovatce ul. Budějovická-Sedlčanská, v přímé blízkosti nadchodu ke stanici metra Kačerov a tedy na velmi frekventovaném místě v blízkosti několika škol a školek. Často zde parkují vozidla těsně u přechodu (nezřídka i na něm), a pokud jdete ve směru od metra, nejste jako chodec dobře vidět pro vozidla ve směru od Krče, kdy jsou tato vozidla vyjíždějící do kopce pod horizontem vozovky. Z tohoto důvodu nejsou z těchto vozidel dobře vidět chodci, ani chodec nevidí tato vozidla a jejich případná odbočovací znamení (často pak nevědí zda vozidlo bude pokračovat ve směru na Budějovickou či přes přechod do Sedlčanské ul.). V případě dětí je tato situace ještě nebezpečnější.
Tedy jako největší problém vidím možné zakrytí výhledu jak pro chodce tak pro řidiče vozidel. Nejjednodušší rychlou nápravou tohoto stavu by mohlo být umístění betonového zátarasu či sloupků, které by zabránili parkování v těsné blízkosti přechodu.
Situaci jsem zdokumentoval snímky, kde modrá Alfa-Romeo stojí na zmíněném problematickém místě.

Zaslal: Jaroslav Semerák, 15.06.2017 v 15:02

Praha 4-
 
 
 
 

Budějovická, Praha 4

Komunikace o řešení podnětu

Odpoveď: 07.07.2017 12:01

Dobrý den,
předmětný podnět postoupíme na příslušné policejní oddělení k dalšímu opatření a dále prověříme v místě, společně se zástupcem PČR DI,varianty změn místní úpravy(např.zákaz zastavení, nebo city bloky),zajišťující dostatečný rozhled na přechodu pro chodce.

Novotná, oddělení dopravy OŽPAD
MČ Praha 4Považujete odpověď za dostačující?

Diskuze

Novotná: Dobrý den,
předmětný podnět postoupíme na příslušné policejní oddělení k dalšímu opatření a dále prověříme v místě, společně se zástupcem PČR DI, varianty změn místní úpravy(např. zákaz zastavení, nebo city bloky), zajišťující dostatečný rozhled na přechodu pro chodce.

Novotná, oddělení dopravy OŽPAD
03.07.2017 v 17:38    

Přidat komentář


Sledovat řešení podnětu (?)Budějovická, Praha 4

 

Sledovat řešení podnětu

Nechte nám svůj e-mail. Zašleme vám informace o postupu při řešení tohoto podnětu.

Podobné podněty