Špatně parkující vozidla zhoršují přehlednost křižovatky

Bylo by možné intenzivnějí dohlížet na parkování v této oblasti (křižovatka Nuselská a Pod Stárkou), v ideálním případě instalovat zábrany?
Stříbrná Octavia zde parkuje pravidelně každý večer již delší dobu, přestože jsem řidiče žádal, aby tak již nečinil. V poslední době se začala přídávat další auta. Problém spočívá v těchto dvou bodech:
1) Vozidla významně znepřehledňují křižovatku při odbočování z ulice Pod Stárkou do ulice Nuselská a ohrožují tím chodce na přechodu za křižovatkou.
2) Vozidla stojí v místě, kde by se jinak vedle sebe vešla auta a tramvaje, případně auta a cyklisté.
Předem děkuji za snahu o vyřešení tohoto problému. Věřím, že se uleví nejednomu sousedovi.

Zaslal: Ondřej Dlouhý, 12.04.2017 v 10:17

Praha 4-

Nuselská, Praha 4

Komunikace o řešení podnětu

Odpoveď: 30.06.2017 15:52

Dobrý den.

Postihovat řidiče za špatné parkování může jen policie. Odbor životního prostředí a dopravy opakovaně žádal městskou i státní policii o dozor v této ulici.

S pozdravem

Ing. Jan Hartman, OŽPAD ÚMČ P4



Považujete odpověď za dostačující?

Diskuze

nováček: Zkusil jste MP? Než to psát sem, je jednoduší napsat přímo organizaci, co má na starosti dohled nad dodržováním předpisů.
12.04.2017 v 16:45    

Franta Mádl: a co povolit parkování vpravo? chodník to není... žádná zástavba tam není a problém by se vyřešil ke spokojenosti všech
12.04.2017 v 22:26    

nováček: Myslíte na té zeleni? Je tam stavebně povolen reklamní poutač ( zrušení téhle příšery by trvala léta ) a pak jsou tam sloupy vedení. Ale hlavní problém je přechod zeleně alespoň na ostatní plochu.
13.04.2017 v 14:00    

Chodci Sobě: Podnět jsme poslali také na Odbor rozvoje a financování dopravy MHMP k vyjádření.
30.06.2017 v 16:00    

Přidat komentář


Sledovat řešení podnětu (?)



Nuselská, Praha 4

 

Sledovat řešení podnětu

Nechte nám svůj e-mail. Zašleme vám informace o postupu při řešení tohoto podnětu.

Podobné podněty