Chybějící přechody pro chodce v ulici Lumiérů

V ulici Lumiérů chybí vhodně umístěné přechody pro chodce. V celé ulici je pouze jeden přechod uprostřed ulice (u křižovatky U Habrové), zatímco na začátku a konci ulice, kde jsou také zastávky autobusu, přechody chybí. Zvláště u zastávky Filmové ateliéry, kterou hodně využívají zaměstnanci a návštěvníci filmových ateliérů, kteří pak musí ulici Lumiérů a Slavínského přecházet, jak se dá.
Ulice Lumiérů je sice jednosměrná, ale kvůli parkujícím autům mají chodci i řidiči zhoršený výhled. Zároveň je ale ulice rovná a relativně široká, což řadu řidičů svádí k rychlejší jízdě.
Ulice je de fakto jen obytná, lemovaná rodinnými domy a bytovkami, vstřícnější řešení pro chodce by zde bylo na místě.

Zaslal: Hana Hajná, 04.03.2017 v 12:46

Praha 5-
 
 
 

Lumiérů, Praha 5

Komunikace o řešení podnětu

Odpoveď: 06.04.2017 10:13

Dobrý den,

k Vašemu požadavku odbor dopravy ÚMČ Praha 5 uvádí, že komunikace Lumiérů je v současnosti předmětem návrhu stavebně technického uspořádání, které zpracovává Technická správa komunikací hl. m. Prahy. S ohledem na intenzitu dopravy ul. Lumiérů se však neztotožňujeme se žádostmi o nutnou instalaci přechodů pro chodce. Pro úplnost uvádíme, že v minulosti provedené úpravy směřující ke zklidnění dopravy byly předmětem kritiky ze strany občanů. Více informací může poskytnout přímo Technická správa komunikací hl. m. Prahy, Řásnovka 8, Praha 1. (Pozn. Chodci sobě: na TSK jsme se obrátili.)

S pozdravem

Ivan Růžička
Odbor dopravy ÚMČ Praha 5Považujete odpověď za dostačující?

Diskuze

Žádné komentáře

Přidat komentář


Sledovat řešení podnětu (?)Lumiérů, Praha 5

 

Sledovat řešení podnětu

Nechte nám svůj e-mail. Zašleme vám informace o postupu při řešení tohoto podnětu.