Filtr podnětů



Jiné

Seřadit podle počtu hlasů
Neporadek po stavebni cinnosti
Vyřešený

Neporadek po stavebni cinnosti
Pod altánem, Praha 10

Kategorie: Jiné
Zasláno: 14. 09. 2017

V ulici Pod altánem je stále strašný nepořádek, ačkoliv stavební práce byly ukončeny už tak před dvěma měsíci, stále se tam válí zbytky materiálu a odpadků. Bylo by fajn to uklidit, vzhledem k tomu, ze ulice je oblibenym 'prochazkovym' mistem a taky tudy chodi spousta deti na atleticky stadion a okolni sportoviste.

Uschlý strom na rohu Anežkého kláštera
Nově zaslaný

Uschlý strom na rohu Anežkého kláštera
Na Františku, Praha 1

Kategorie: Jiné
Zasláno: 12. 09. 2017

Uschlý strom v blízkosti Anežského kláštera a Ministerstva průmyslu a obchodu v ulici Na Františku. Fotografie je ze soboty 9.9.2017.

Matrace na rohu křižovatky Moravská - Šumavská
Nově zaslaný

Matrace na rohu křižovatky Moravská - Šumavská
Šumavská, Praha 2

Kategorie: Jiné
Zasláno: 29. 08. 2017

Na rohu křižovatky ulic Moravská - Šumavská leží už několik dnů matrace. Mohla by ji komunální služba uklidit? Děkuji.

Chybí značka 50 km/h
Zaslaný

Chybí značka 50 km/h
K Uhříněvsi, Praha 22

Kategorie: Jiné
Zasláno: 28. 08. 2017

Ve směru do centra chybí před prvními domy značka 50 km/h a auta se tak řítí plnou rychlostí mezi obytné domy. V opačném směru přitom značka zvýšení rychlosti je. Na všech ostatních cestách ke kruháči ve směru do centra též snížení rychlosti je ještě před vjezdem do zástavby.

Nepořádek u výstupu z metra Muzeum u Nár. musea
Nově zaslaný

Nepořádek u výstupu z metra Muzeum u Nár. musea
Mezibranská, Praha 1

Kategorie: Jiné
Zasláno: 17. 08. 2017

Okolí výstupu z výtahu ze stanice metra Muzeum směrem k Národnímu museu a podchodu pod Bělehradskou je dlouhodobě zanedbané. Zaneřáděné okolí laviček, plevel, trávníky plné odpadků a použitých pomůcek na nitrožilní aplikaci, koše v posledním stádiu rozkladu. Závěje nedopalků.

Poškozený okap domu č.p 338 v Kafkově ulici - voda teče na chodník
Nově zaslaný

Poškozený okap domu č.p 338 v Kafkově ulici - voda teče na chodník
Kafkova, Praha 6

Kategorie: Jiné
Zasláno: 30. 07. 2017

Dům č.p. 338 v Kafkově ulici (orientační číslo 5) má poškozené napojení střešní části okapu na svislou 'stoupačku' zavedenou pod chodník do dešťové kanalizace. Výsledkem je, že voda ze střechy domu při dešti a po dešti padá z výšky čtvrtého patra přímo na chodník.

Nedostatečné značení na zastávkách MHD - kouření turistů
Nově zaslaný

Nedostatečné značení na zastávkách MHD - kouření turistů
Veleslavínská, Praha 6

Kategorie: Jiné
Zasláno: 30. 06. 2017

Na zast. Praha - nádr. Veleslavín jsem prakticky každý den vystaven stejné situaci: převážně turisté, čekající na autobus linky 119 směr Letiště, si zapálí cigaretu v prostoru zastávky, následně nedopalek odhodí na zem a nastoupí do autobusu. Pochopitelně ti slušnější na výzvu o nelegálnosti počínání reagují poodstoupením stranou, nedopalek však na zemi logicky skončí stejně, protože nejbližší odpadkový koš je na opačné straně (u výstupu z metra). Řešením je umístit na gabiony, které tvoří opěrnou zeď zastávky alespoň 70x300cm velký nápis v angličtině, ruštině, italštině a španělštině, který turisty informuje, že je kouření na zastávkách v ČR zakázáno. Vyznačit na zem pruhy/prostor pro ostatní-nekouřící účastníky MHD (piktogram přeškrtnuté cigarety)? Umístít druhý koš na nedopalky na zeď z gabionů tak, aby kuřák mohl/měl reálně kam odpad odhodit. DP hl. m. Prahy tento problém řešit nehodlá, viz odpověď paní Kubíčkové: v terminálu Nádraží Veleslavín je naprosto dostačují počet odpadkových košů. Koše jsou nainstalovány v přístřešku, v označnících i v zeleném dělícím pásu (pro řidiče) a dále zde je několik košů které jsou ve správě TSK. Na přístřešku jsou umístěné samolepky, které výslovně zakazují kouření v prostorách přístřešku a myslím, že jsou dostačující a není potřeba dělat žádná další písemná, ani obrazová upozornění. DPP jako dopravce, nemá možnost neukázněné cestující nikterak pokutovat, od toho zde existuje státní orgán, který by měl konat svou povinnost. Ze své funkce správce mohu požádat o spolupráci Městskou Policii o častější kontrolu v dodržování zákona o nekouření na zastávkách MHD, ale to je jediná věc, kterou mohu podniknout. S pozdravem Marcela Kubíčková referent Dopravní podnik hl. m. Prahy, akciová společnost

Staroměstské moře - nefunkční kanál
Zaslaný

Staroměstské moře - nefunkční kanál
Břehová, Praha 1

Kategorie: Jiné
Zasláno: 30. 06. 2017

Na ulici 17.listopadu (od Právnické fakulty ke konzervatoři) proběhly pěkné rekonstrukce chodníků. Bohužel dnešní deště ukázázaly 'drobný' nedostatek na křížení s ulicí Břehová (u Fakulty jaderné) - viz foto. Buď v tomto místě kanál vůbec není nebo je ucpaný (těžko říct za současné zaplavené situace). Každopádně prosím o nápravu. Plavat můžeme na plovárně. Také na přechodu přes 17.listopadu (u ulice Břehová) někdo zapomněl sundat oranžovou pásku přes svislou značku označující přechod pro chodce (ve směru k Právnické fakultě). Zároveň by si tento zasloužil obnovu vodorovného značení... Děkuji, Josef Schmidt

Nesmyslně umístěná schránka České pošty
Vyřešený

Nesmyslně umístěná schránka České pošty
Ambrožova, Praha 3

Kategorie: Jiné
Zasláno: 25. 06. 2017

Čerstvě umístěná schránka ČP: Na úzkém přístupovém chodníku k mateřské škole, a to přímo ve výši hlavy dětí, které tudy několikrát denně procházejí. Nejnevhodnější místo v celém širém okolí.

Rozbita lampa Benediktska, Ph1
Zaslaný

Rozbita lampa Benediktska, Ph1
Benediktská, Praha 1

Kategorie: Jiné
Zasláno: 01. 06. 2017

Mozna kvuli oprave je skoda nechat vrsek nechat odkopnout opilci.

Odpadky u kontejneru na sběr šatstva v Jahodové ul.
Vyřešený

Odpadky u kontejneru na sběr šatstva v Jahodové ul.
Jahodová, Praha 10

Kategorie: Jiné
Zasláno: 31. 05. 2017

Dobrý den, chtěla bych poprosit o úklid pytlů s odpadky, které někdo složil ke kontejneru na sběr šatstva před OC Cíl v Jahodové ulici. Pytle tu leží už řadu dnů, ne-li týdnů. Děkuji a přeji příjemný zbytek dne. Eva Šuchmanová

Nefunkční kohoutky na vodu ve stanici Smíchovské nádraží
Zaslaný

Nefunkční kohoutky na vodu ve stanici Smíchovské nádraží
Nádražní, Praha 5

Kategorie: Jiné
Zasláno: 31. 05. 2017

Na dvou nástupištích nádraží Praha Smíchov jsou stará pítka na vodu. Bohužel jsou dlouhodobě nefunkční. Jejich zprovoznění by výrazně zvýšilo komfort cestujících.

Zákaz vstupu na cestu podél Botiče u zástavby podél ul. Harlacherova
Nově zaslaný

Zákaz vstupu na cestu podél Botiče u zástavby podél ul. Harlacherova
Nad Meandry, Praha 10

Kategorie: Jiné
Zasláno: 30. 05. 2017

Na jaře jsem objevil, že majitel pozemků (SVJ Harlacherova nechal na cestu podél Botiče nainstalovat značky se zákazy vstupu a vjezdu cyklistů. Je skutečně možné zakázat vstup na cestu, která zde existovala dávno před výstavbou přilehlého bytového areálu a kde jsou dokonce i zbytky značení původní naučné stezky ? Nyní je na východním konci řešení ještě vylepšeno o 'proplétací' dřevěnou zábranu proti cyklistům, dalším krokem asi bude trvalé oplocení.

Vrak na chodníku
Vyřešený

Vrak na chodníku
Velenická, Praha - Kunratice

Kategorie: Jiné
Zasláno: 14. 05. 2017

Na frekventovaný chodník v centru Kunratic je již několik měsíců vystrčen polovrak automobilu. Ulice Velenická. Zhruba před č.o. 8. Polovrak je proto že má SPZ ale gumy prázdné a zarostlý travou. Uvnitř je naházeno nářadí a různý nepořádek. Vypadá to na kradené vozidlo které odstavil zloděj. Zdá se že tudy za mnoho měsíců ještě neprošel jediný strážník MP. Jinak není možné že si nevšiml. Nebo ano?

Nesmyslné najíždění automobilů do zastávky Ortenovo náměstí
Nově zaslaný

Nesmyslné najíždění automobilů do zastávky Ortenovo náměstí
Ortenovo nám., Praha 7

Kategorie: Jiné
Zasláno: 04. 05. 2017

Tramvajová zastávka Ortenovo náměstí ve směru na Dělnickou má nástup a výstup přes jízdní pruh automobilů vedený po vyvýšeném ostrůvku. Nesmyslné na tom je to, že jízdní pruh je před i za zastávkou veden po tramvajových kolejích. Jen v místě zastávky je veden do jinak parkovacího pruhu. Navrhuji přeznačení jízdního pruhu na koleje. Lidi budou moci využít vyvýšený prostor pro čekání na tramvaj, sníží se počet střetů vozidel s chodci a přibudou parkovací místa před a za zastávkou. Přiložený obrázek je ještě před rekonstrukcí, ale parkování odpovídá současnosti.