Podněty nahlášené v Praha 5

Podněty jsou v této sekci zobrazovány na základě jejich lokalizace v městských částech.

  • Praha 5

  • Nově zaslané
  • Zaslané
  • Vyřešené
  • Bez odpovědi



Příchod ke Smíchovskému přístavišti přívozu u Železničního mostu
Zaslaný

Příchod ke Smíchovskému přístavišti přívozu u Železničního mostu
Hořejší nábř., Praha 5

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 09. 01. 2018

Přístaviště přívozu na Smichovské straně bylo přemístěno ze Smíchovské náplavky proti proudu mostu. Ovšem nikdo si nedal práci s příchozí komunikací, která vede od mostu po hliněné rozbahněné cestě rozježděné od náklaďáků při stavbě přístaviště. Jsou tam obrovské louže a bahno. Cesta je vhodná pro gumové holínky.

Vypadané kostky v ulici Stroupežnického
Vyřešený

Vypadané kostky v ulici Stroupežnického
Stroupežnického, Praha 5

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 01. 01. 2018

Díry v chodníku před domem Stroupežnického 23.

Podchod Geologická a absence pozemního přechodu
Zaslaný

Podchod Geologická a absence pozemního přechodu
Geologická, Praha 5

Kategorie: Bariérovost
Zasláno: 20. 12. 2017

Nevyhovující sjezd pro kočárky Prosim za vsechny maminky s kočárky o zvážení přechodu pozemního. Zůstal by i podchod i možnost přechodu po silnici-klidne dlouhe intervaly, kdo pospícha, muze využít podchod. Sjezd je příkrý a špatně pasuji kolečka. Dost se s tom zápasí. Navic plošinka v polovině schodů kocarek zastaví, pak se znovu najiždi na druhou polovinu. A špatně se to ovládá, kdyz prostor na nohy je úzký a ta plosinka moc krátká. Často se tam drží voda-velka louže, hned to namrza a klouze. Prosim!!! Mohl by se zpatky vrátit přechod, co tu uz byl? Byl odstraněn. Přitom auta pravidelně zastavují, neboť je tam odbočka z Hlubocep. A spousta lidi bláznivé přebíha a manévruje mezi ploty uprostred. Za druhe samotný nájezd na sjezd pro kočárky je ma obou stranách špatně řešeny, je tam vysoký schod-viz foto- a kočárek uz předními koly visí ve vzduchu a nedá se poradně najet. Take se schody i sjezd droli, cas od času se to zaplacne betonem... Prosim, přibývá zde lidi, rostou novostavby a frekvence pohybu lidi je vysoká...pozemní přechod by byl vítán!!! Dekuji, Theimerova

Propadlý chodník spojující ulici Hilmarova s parkovištěm Delvity
Nově zaslaný

Propadlý chodník spojující ulici Hilmarova s parkovištěm Delvity
Hilmarova, Praha 5

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 26. 11. 2017

Dobrý den, chodník spojující ulici Hilmarova s parkovištěm prodejny Delvita, Praha 5 má na několika místech propadliny, ve kterých se drží voda omezující schůdnost, v zimě namrzá.

 Nebezpečný přechod na ulici Svornosti
Zaslaný

Nebezpečný přechod na ulici Svornosti
Na Valentince, Praha 5

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 02. 11. 2017

Přechod pro chodce na rohu ul. Svornosti a Na Valentince vystavuje chodce vážnému nebezpečí. Je to hlavní komunikace pro výjezd z Prahy na Radotín a automobily zde často jezdí rychlostí až 80 km/h, i když je povoleno 50 km/h. Řidiči zde chodcům nedávají přednost a vzhledem k rychlosti často chodce ani neregistrují. Možným řešením by bylo umístění radaru nebo semaforu na znamení. Současná situace téměř jistě povede k tragickým důsledkům.

Propadlý chodník u podchodu ulice K Barrandovu
Zaslaný

Propadlý chodník u podchodu ulice K Barrandovu
K Barrandovu, Praha 5

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 24. 10. 2017

Dobrý den, u podchodu ulice K Barrandovu, za jejím křížením s ulicemi Lamačova a Slavínského, ve směru od Barrandovského mostu, je propadlý chodník, kde v zimě namrzá voda. S pozdravem Zejfrt

Prohlubeň v chodníku roh Lamačova Hógerova
Zaslaný

Prohlubeň v chodníku roh Lamačova Hógerova
Lamačova, Praha 5

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 12. 10. 2017

Prohlubeň v chodníku Praha 5, sídliště Barrandov, roh Lamačova Högerova pod schodištěm a nad schodištěm k parkovišti Delvita, ve které se drží v voda, v zimě namrzá.

Baldové - stezka pro chodce III.
Zaslaný

Baldové - stezka pro chodce III.
Baldové, Praha 5

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 17. 09. 2017

Ulici Baldové tvoří tři úseky. Ve dvou již byl 'opravený trávník' a jsou tam asfaltové chodníky. Ve třetí části, mezi ul.Průchova a ul.Vejražkova chodník není. Objevily se tu však značky 'stezka pro chodce' v místě pokoutně zaplácaného trávníku asfaltem z osobních zájmů, které však má daleko do schůdné stezky pro chodce. Tyto značky by mohly vzbuzovat dojem, že tu nějaká legální stezka má existovat. Třetí chodník by měl však logicky navazovat na již opravený sousední, ve stejné šířce, neumožňující rovněž průjezd aut. V současnosti rozježděný trávník by měl být 'revitalizován' a zabránit dalšímu průjezdu aut trávníkem. Pozemky jsou v majetku města.

Propadlý chodník na Zlíchově
Zaslaný

Propadlý chodník na Zlíchově
Na Zlíchově, Praha 5

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 10. 09. 2017

U nás před okny je propadlý chodník od potkanů. Fotografie je pořízena z okna, obrovská díra se táhne směren od silnice (mezi keři) pod chodníkem až pod dům, ktetý není podsklepen. Potkani lezou po keřích a děr je tam několik. Čekám, kdy se propadne celý dům.

Rozbitý chodník a nepořádek v ulici Jindřicha Plachty
Zaslaný

Rozbitý chodník a nepořádek v ulici Jindřicha Plachty
Jindřicha Plachty, Praha 5

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 28. 08. 2017

Dobrý den, krátký úsek ulice J. Plachty na Smíchově je pro chodce peklem. Všude psí exkrementy, moč, a kde je čisto, tam je chodník propadlý, nebo jsou v něm díry. Poslední letní měsíce nikdo neuklízí ani krajnice, ani chodníky, ani exkrementy. O opravu chodníku žádám již xměsíců, ale stále se nic neděje. Můžete mi s tím pomoc? Už jsem naprosto bezradná.

Vypadlé dlažení kostky u tram. zastávky Anděl (ul.Plzeňská)
Zaslaný

Vypadlé dlažení kostky u tram. zastávky Anděl (ul.Plzeňská)
Plzeňská, Praha 5

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 01. 08. 2017

Chodník se nachází na velmi frekventovaném místě u tramvajové zastávky Anděl a vypadlé dlažební kostky (před prodejnou Teta a Foot Locker) a vzniklé díry mají za následek to, že lidé často zakopávají a mohou se tak zranit.

Rozbitý chodník/vypadlé dlažební kostky u objektu Zlatý Anděl
Zaslaný

Rozbitý chodník/vypadlé dlažební kostky u objektu Zlatý Anděl
Nádražní, Praha 5

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 01. 08. 2017

Chodník se nachází na velmi frekventovaném místě u výstupu z metra a vypadlé dlažební kostky a vzniklá díra má za následek to, že lidé často zakopávají a mohou se tak zranit.

Chybí přechod(y)na křižovatce Geologická x Slavínského
Nově zaslaný

Chybí přechod(y)na křižovatce Geologická x Slavínského
Slavínského, Praha 5

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 16. 06. 2017

Dobrý den, na křižovatce ulic Slavínského a Geologická dlouhodobě chybí přechod(y). Chodník od Kříženeckého náměstí končí u vjezdu do Barrandovských ateliérů, odkud zvláště v odpoledních hodinách vyjíždí velké množství aut, ale také vychází dost zaměstnanců. Počet projíždějících aut se zde zvýšil i díky nově dokončeným bytovým domům v Devonské ulici. Přejít křižovatku od hotelu Smaragd nebo od ateliérů je velmi nebezpečné a řidiči ještě chodcům nadávají. Byl zde pouze provizorní přechod v době úpravy vozovky. Musí se tu stát úraz? V blízkosti žádný přechod není. Tomešová

Chybějící značení v ulici U Klavírky
Nově zaslaný

Chybějící značení v ulici U Klavírky
U Klavírky, Praha 5

Kategorie: Parkování aut
Zasláno: 31. 05. 2017

V ulici U Klavírky je nový a moc pěkný chodník z dlaždiček, děkujeme! Co teď ale chybí, je odpovídající dopravní značení. K čemu je chodníček do silnice, když tam stojí auto? Mírné proluky mezi nekonečnými řadami aut by taky neškodily. Vím, že to zmenší počet míst o víc než součet mezer, ale řidiči si nějak poradí. Přinejhorším zaparkují na druhé straně a dostanou pokutu.

Nefunkční kohoutky na vodu ve stanici Smíchovské nádraží
Zaslaný

Nefunkční kohoutky na vodu ve stanici Smíchovské nádraží
Nádražní, Praha 5

Kategorie: Jiné
Zasláno: 31. 05. 2017

Na dvou nástupištích nádraží Praha Smíchov jsou stará pítka na vodu. Bohužel jsou dlouhodobě nefunkční. Jejich zprovoznění by výrazně zvýšilo komfort cestujících.