Filtr podnětů

Další statisitky


Praha 4

Seřadit podle počtu hlasů
Neprehledný přechod v křižovatce ul. Bodějovická-Sedlčanská
Zaslaný

Neprehledný přechod v křižovatce ul. Bodějovická-Sedlčanská
Budějovická, Praha 4

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 15. 06. 2017

Na základě opakovaných stížností mé 10-ti leté dcery, upozorňuji na nepřehledný přechod v křižovatce ul. Budějovická-Sedlčanská, v přímé blízkosti nadchodu ke stanici metra Kačerov a tedy na velmi frekventovaném místě v blízkosti několika škol a školek. Často zde parkují vozidla těsně u přechodu (nezřídka i na něm), a pokud jdete ve směru od metra, nejste jako chodec dobře vidět pro vozidla ve směru od Krče, kdy jsou tato vozidla vyjíždějící do kopce pod horizontem vozovky. Z tohoto důvodu nejsou z těchto vozidel dobře vidět chodci, ani chodec nevidí tato vozidla a jejich případná odbočovací znamení (často pak nevědí zda vozidlo bude pokračovat ve směru na Budějovickou či přes přechod do Sedlčanské ul.). V případě dětí je tato situace ještě nebezpečnější. Tedy jako největší problém vidím možné zakrytí výhledu jak pro chodce tak pro řidiče vozidel. Nejjednodušší rychlou nápravou tohoto stavu by mohlo být umístění betonového zátarasu či sloupků, které by zabránili parkování v těsné blízkosti přechodu. Situaci jsem zdokumentoval snímky, kde modrá Alfa-Romeo stojí na zmíněném problematickém místě.

Kvalita opravy chodníku na křižovatce ulic na Podkovce a Na zlatnici
Zaslaný

Kvalita opravy chodníku na křižovatce ulic na Podkovce a Na zlatnici
Na Zlatnici, Praha 4

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 29. 05. 2017

Po výkopech pro nové kabely v oblasti vilové čtvrti Podolí zůstane na chodníku na křižovatce ulic na Podkovce a Na zlatnici trvalá památka. Původní žulové dlažební kostky byly při výkopu pěkně soustředěny na hromady /co se nimi asi stane?/a výkop v letitém dláždění zaplácnut asfaltem. O uvedení chodníku do původního stavu nelze hovořit a retro oprava evokuje způsoby oprav z let budování socialismu. Je kupodivu, že se zadavatel a plátce s takto provedenou opravou spokojí a práci zaplatí. O spokojenosti obyvatel 'výstavní' čtvrti Podolí nemluvě.

Chybějící přechod na křižovatce ulic Kaplická a K Sídlišti na Praze 4
Zaslaný

Chybějící přechod na křižovatce ulic Kaplická a K Sídlišti na Praze 4
K sídlišti, Praha 4

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 27. 05. 2017

Dobrý den, velice prosím o zřízení přechodu na křižovatce ulic Kaplická a K sídlišti. Jedná se o komunikaci, kde každé ráno proudí davy dětí do školy K Sídlišti a zároveň jezdí hodně aut do Kaplické do školky. Děti vybíhají mezi auty do silnice a situace je tam značně nepřehledná. Nejbližší možný přechod je vzdálen několik stovek metrů. Nejvíc dětí ráno využívá právě tuto cestu. Velice Vám děkuji za Vaší činnost a přeji hezký den Hana Lukešová

Utržený schod před Divadlem na Fidlovačce
Vyřešený

Utržený schod před Divadlem na Fidlovačce
Ctiborova, Praha 4

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 01. 05. 2017

Před Divadlem na Fidlovačce, na schodišti vedoucím do ulice Ctiborova (v parčíku před hlavním vchodem do Fidlovačky), se utrhl kus horního schodu, což je zejména za tmy při cestě ze schodů dosti zrádné.

Pruchod mezi Boticem a ulici K Podjezdu je smetiste
Zaslaný

Pruchod mezi Boticem a ulici K Podjezdu je smetiste
K podjezdu, Praha 4

Kategorie: Jiné
Zasláno: 23. 04. 2017

Dobrý den, posíláme záběry zkratky mezi promenadou u Botice a ulici K Podjezdu, kudy chodíme do naší mateřské školky. Kousek od této opravdu desive zkratky je pěkné dětské hřiště a krásná zahrada MS K Podjezdu. Je až neuvěřitelne, jak několik metrů od míst, kde si hrají predskolaci i starší děti, je regulérní skládka. Donedávna zde sidlili a pospavali bezdomovci a i v poledne bylo o strach tudy projít. Před vánoci byl pozemek prosekan, což prospělo bezpečnosti a přehlednosti, ale smetiště o to více vyniklo. Chápu, že se nejedná o komunikaci s běžnou údržbou, ale 20 min tramvají od centra Prahy bych opravdu čekala alespoň minimální zájem města na nápravu stavu. Každopádně se díky této cestě hruzy do školky ani na hřiště nedostaneme rychleji a musíme využívat hlavních komunikací. Díky pražskému provozu je to pro rodice s predskolaky dost adrenalinovy sport. Děkuji Honzík s Matějem a rodiči.

Poškozené značení přechodu v ulici Ružinovská
Zaslaný

Poškozené značení přechodu v ulici Ružinovská
Ružinovská, Praha 4

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 17. 04. 2017

Po opravě vozovky v létě 2016 nedošlo k obnovení vodorovného značení přechodu na rohu ulic Ružinovská a Kukučínova. Bylo by skvělé, pokud by se podařilo vodorovné značení obnovit v dohledné době. Přechod denně používám a pravidelně je blokován řidiči, kteří nerespektují svislé dopravní značení.

Špatně parkující vozidla zhoršují přehlednost křižovatky
Zaslaný

Špatně parkující vozidla zhoršují přehlednost křižovatky
Nuselská, Praha 4

Kategorie: Parkování aut
Zasláno: 12. 04. 2017

Bylo by možné intenzivnějí dohlížet na parkování v této oblasti (křižovatka Nuselská a Pod Stárkou), v ideálním případě instalovat zábrany? Stříbrná Octavia zde parkuje pravidelně každý večer již delší dobu, přestože jsem řidiče žádal, aby tak již nečinil. V poslední době se začala přídávat další auta. Problém spočívá v těchto dvou bodech: 1) Vozidla významně znepřehledňují křižovatku při odbočování z ulice Pod Stárkou do ulice Nuselská a ohrožují tím chodce na přechodu za křižovatkou. 2) Vozidla stojí v místě, kde by se jinak vedle sebe vešla auta a tramvaje, případně auta a cyklisté. Předem děkuji za snahu o vyřešení tohoto problému. Věřím, že se uleví nejednomu sousedovi.

Špatný stav chodníku v ulici Pod Stárkou
Zaslaný

Špatný stav chodníku v ulici Pod Stárkou
Pod Stárkou, Praha 4

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 23. 03. 2017

V ulici Pod Stárkou je chodník v hrozném technickém stavu - po celé délce ulice je plný výmolů a nerovností a svažuje se, takže projet ulicí Pod Stárkou s kočárkem je opravdu složité, stejně tak je to komplikované pro invalidní občany. Vše ještě zhoršuje špatná situace s parkováním v ulici, takže vozidla často parkují jedním kolem částečně na chodníku.

Parkování aut a rozbitý chodník v ulici Pod Stárkou
Zaslaný

Parkování aut a rozbitý chodník v ulici Pod Stárkou
Pod Stárkou, Praha 4

Kategorie: Parkování aut
Zasláno: 25. 02. 2017

V ulici Pod Stárkou je kritická situace, co se týče parkování vozů. Vozidla parkují na obou stranách silnice (a to i na žlutých čarách a v křižovatkách), že se ulicí nedá přes den plynule projet a vozidla se obtížně vyhýbají. Často vozidla parkují i na chodníku, obzvláště firemní vozidla před č. p. 33 blokují chodník do té míry, že chodci musí jít po silnici. Bydlíme zde již od září 2015 a ještě zde neviděla policisty, kteří by špatné parkování pokutovali a řidiče napomínali. Dopravní situace je zde velmi nepřehledná a sama jsem se stala 10.2.2017 účastníkem dopravní nehody, kdy mi řidič odbočující z ulice Týmlova nedal přednost, ačkoliv jsem jela zprava. Nicméně na obhajobu viníka nehody musím říct, že přes špatně zaparkovaná vozidla v křižovatce mohl moje vozidlo jen ztěží vidět. Máme 3 děti, z toho 2 ještě jezdí v kočárku a projet ulicí Pod Stárkou je s kočárkem opravdu velmi složité, neboť chodník je plný nerovností a prohlubní (nejvíce před domy č.p. 31 a 29) a svažuje se po celé délce ulice, takže kočár lze na chodníku udržet jen za vynaložení všech sil. Chodník by rozhodně zasloužil renovaci.

Nevhodné umístění kontejnerů na tříděný odpad Lopatecká
Vyřešený

Nevhodné umístění kontejnerů na tříděný odpad Lopatecká
Lopatecká, Praha 4

Kategorie: Jiné
Zasláno: 13. 01. 2017

Dobrý den. Na Křižovatce ulic Lopatecká × Na Lysině jsou naprosto nevhodně umístěny nádoby na tříděný odpad. Jejich poloha narušuje přirozenou návaznost na protější chodník při pěším překonávání ulice Na Lysině, nutí chodce k nebezpečnému vstupu do vozovky nebo jejich obcházení po trávníku. Významná překážka především pro méně mobilní (invalidní vozík, kočárek…). Jistě by nebyl problém v daném místě tyto přesunout někam, kde by tolik nepřekážely (třeba přímo do vozovky, intenzita dopravy v klidu i v pohybu je tam minimální), nebo zřídit podzemní úložiště. https://goo.gl/maps/R8vfMP46fB22 S pozdravem Tomáš Hladík

Španá synchronizace semaforu – Hvězdova
Nově zaslaný

Španá synchronizace semaforu – Hvězdova
Hvězdova, Praha 4

Kategorie: Světelná signalizace
Zasláno: 10. 12. 2016

V místě uváděném často dochází k tomu, že chodec má zelenou a přejde na ostrůvek, kde je červená, a čeká na zelenou, a poté, když padne zelená ve směru k obchodnímu centru, je zase na opačnou stranu červená. Jelikož je toto vysoce frekventované místo pro přístup z MHD k obchodnímu centru, dochazí tak k tomu, že chodci jsou 'narváni' na sobě a stojí na ostrůvku, kde čekají na zelenou a naopak.

Rozbitý chodník u zastávky Sídliště Pankrác
Zaslaný

Rozbitý chodník u zastávky Sídliště Pankrác
Pujmanové, Praha 4

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 20. 11. 2016

U zastávky Sídliště Pankrác (směr Pankrác) je částečně rozbitý chodník. Vznikají tím problémy při nástupu do autobusů, zvlášť při deštivém počasí.

Vytvoření přechodu pro chodce přes ulici Mezivrší v blízkosti školky
Zaslaný

Vytvoření přechodu pro chodce přes ulici Mezivrší v blízkosti školky
Mezivrší, Praha 4

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 03. 11. 2016

Potřebujeme vytvořit přechod pro chodce přes ulici Mezivrší, abychom mohli chodit do školy přes přechod. Situace je problematická, je zde docela nešikovně rozesetá zástavba, takže na jedné straně ulice chybí chodník pro chodce. Přechod je sice kousek dál-udělaný ke škole a pro školáky, nicméně ke školce od tohoto přechodu chybí ten chodník. Proto se chodí po chodníku na druhé straně, ale tam pak ke školce zas není přechod. Kvůli zástavbě i tomu, že zde jezdí hodně aut, by bylo vhodné vytvořit nový přechod, i když by byl jen kousek od již vytvořeného. Ten nicméně neslouží dobře dětem školkovým.

Nepřehledný bariérový přechod v ulici Čiklova
Vyřešený

Nepřehledný bariérový přechod v ulici Čiklova
Čiklova, Praha 4

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 03. 10. 2016

Přechod je nebezpečný. Chodec nemá kvůli zaparkovaným autům dobrý rozhled, a proto musí vstoupit do vozovky. Auta navíc projíždějí velkou rychlostí, často se vyřítí zpoza zatáčky, času na přechod moc není. Co se týče pohodlí, přechod je bariérový, člověk musí dávat pozor, aby neklopýtl nebo se v dešti nesmekl. V kombinaci s malým rozhledem a rychlými auty se jedná o opravdu nepříjemnou zkušenost. Návrh: zúžit přechod (vytvořit bezbariérový záliv z obou stran) a umístit upozornění řidičům na chodce (případně i radar.) Děkuji za vyřízení!

Stavební odpad na ulici po rekonstrukci ulice U Plynárny
Zaslaný

Stavební odpad na ulici po rekonstrukci ulice U Plynárny
U plynárny, Praha 4

Kategorie: Jiné
Zasláno: 29. 09. 2016

Poblíž domu U Plynárny 8 stále zůstává neuklizený stavební odpad - pravděpodobně pozůstatek po nedávné rekonstrukci ulice. Viz foto.