Vyhledávejte podle: |
Vyřešené, Bariérovost, Praha 3 |
Seřadit podle počtu hlasů |
Chodník blokovaný soukromou zahrádkou
Slezská, Praha 3
Kategorie: Bariérovost
Zasláno: 12. 09. 2013
Chodník primárně určený pro chodce je zde v ulici Slezská ze dvou třetin blokován soukromou zahrádkou přilehlé restaurace. Podobná situace je za rohem v Řipské. Zbytek chodníku dává možnost průchodu pouze jedné osobě v daném směru a ještě zarůstá trávou. Beru to jako aroganci moci. Kdo zaplatí, může mít vše. Proč jsou neustále chodci vytlačováni někam jinam z prostorů jímž jsou určené. Buď na chodnících obecně parkují automobily nebo jezdí cyklisté. V závěru nám chodcům ještě nějaký úředník, který toto povolil dá takovýto dáreček. Nemám nic proti zahrádkám obecně tam kde je pro ně prostor, ale tady nám berou kus veřejného prostoru jen proto, že si to někdo zaplatil.
Chodci musí chodit po silnici!
Slavíkova, Praha 3
Kategorie: Bariérovost
Zasláno: 16. 10. 2012
Chodník je už týden uzavřen policií. Chodci ale nemají kam uhnout, protože vedle chodníku parkují auta a chodci tak chodí po vozovce, kde jezdí kolem auta (a většina tedy 50kou nejezdí...). Je to velice nebezpečné. Nešlo by automaticky, když se chodník uzavře, dočasně zařídit zákaz stání, aby se chodci měli kudy vyhnout? Viz video
Neprůchodný chodník ulice U Nákladového nádraží
U nákladového nádraží, Praha 3
Kategorie: Bariérovost
Zasláno: 01. 10. 2014
Již od jara je neupraveny chodník na rohu ulic U nákladové ho nádraží a K Červenému dvoru. Nepruchodny a s kočárkem nebezpečný.
Uzavřená pěší cesta Krejcárek - U Sluncové
Pod Krejcárkem, Praha 3
Kategorie: Bariérovost
Zasláno: 12. 10. 2012
V souvislosti s tzv. 'Novým spojením' vznikla cesta pro pěší propojující žižkovský Krejcárek s ulicí U Sluncové. Vstup na cestu je z obou stran přehražen betonovými bariérami. ÚMČ Praha 8 byl o problému informován.
Kontejnery na tříděný odpad před přechodem v ulici Koněvova
Lukášova, Praha 3
Kategorie: Bariérovost
Zasláno: 03. 12. 2015
Před přechodem přes ulici Koněvova, u ulice Lukášova nedaleko Billy, jsou vystavěny kontejnery na tříděný odpad a z poloviny stojí před přechodem. Navíc tam teď, kvůli stavbě sjezdu na cykolstezku z ulice Lukášova, stojí dočasná značka, která zabírá další část přechodu.