Podněty nahlášené v

Podněty jsou v této sekci zobrazovány na základě jejich lokalizace v městských částech.

  • Nově zaslané
  • Zaslané
  • Vyřešené
  • Bez odpovědi



Chybějící přechod u zastávky Koh-i-noor a překážející zábradlí
Zaslaný

Chybějící přechod u zastávky Koh-i-noor a překážející zábradlí
Vršovická, Praha 10

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 19. 05. 2017

Tramvajová zastávka Koh-i-noor ve směru do centra je celkově velmi nešťastně vyřešená. Celou ji obklopuje zábradlí, takže se na ni lze dostat pouze od jejího zadního konce. V prostoru, kudy by chtělo projít asi nejvíce lidí (přímo u tramvajového sloupku směrem k Moskevské ulici), průchod blokuje zábradlí, které lidé samozřejmě přelézají nebo obcházejí (nikdo si nebude cestu zbytečně prodlužovat o 150 metrů, jen aby přešel legálně). Myslím si, že je to velmi nebezpečné. Nedávno tam kvůli tomu tramvaj málem srazila jednu paní, která si zkracovala cestu a zábradlí obcházela. Nejvíc na to ovšem doplácejí senioři a zejména vozíčkáři, kteří si cestu zkrátit nedokážou, a tak jsou opravdu nuceni se trmácet tou mnohem delší legální cestou. Prosím proto o odstranění zábradlí alespoň u tramvajového sloupku a ideálně i o vyznačení nového přechodu.

Havarijní stav chodníku a parčíku – Rybalkova u Havlíčkových sadů
Zaslaný

Havarijní stav chodníku a parčíku – Rybalkova u Havlíčkových sadů
Rybalkova, Praha 10

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 15. 05. 2017

Dobrý den, rádi bychom upozornili na havarijní stav chodníku a parčíku u vstupu do Havlíčkových sadů z ulice Rybalkova v Praze 10. V minulosti byly u tohoto vstupu prováděny sanační práce opěrné zdi, po kterých zůstal poškozen zejména travní porost v parčíku. Chodník u vstupu do Havlíčkových sadů byl poškozen už dříve, po pracích na zdi se jeho stav ještě zhoršil (vytlučená kostková dlažba, rozpadlý asfalt – viz fotodokumentace). Vzhledem k tomu, že vchod do Havlíčkových sadů používají denně stovky lidí včetně matek s kočárky, byla by úprava chodníku a přilehlého parčíku více než vhodná. Za ideální řešení považujeme: 1. nové vydláždění (či vyasfaltování) stávajícího chodníku 2. vybudování nového chodníku napříč přes parčík od vchodu do Havlíčkových sadů směrem na roh ulic Rybalkova a Charkovská (přirozená trasa pro minimálně 70 procent chodců – v současné době pouze hliněná stezka, která se po dešti mění v blátivý chodník) 3. vybudování nového chodníku – spojky od schodiště do ulice Košická po hraně svahu do ulice Rybalkova (cca 30 metrů dlažby) – chodí tudy prakticky všichni, kdo míří do Havlíčkových sadů směrem od ulice Černomořská) – v současné době je zde pouze hliněná stezka, která se po dešti mění v blátivý chodník, prostor je navíc často využívaný pro parkování aut zcela v rozporu s jeho původním určením). 4. zatravnění parčíku Vzhledem k tomu, že Praha 10 provádí rozsáhlou rekonstrukci v parčíku u Heroldových sadů, věříme, že v rozpočtu městské části by se mohly najít i finance na námi navržené „kosmetické“ úpravy vstupu do Havlíčkových sadů z ulice Rybalkova. Děkujeme předem, že se tímto podnětem budete zabývat.

Zřízení nového přechodu pro chodce v ulici Soběslavská
Zaslaný

Zřízení nového přechodu pro chodce v ulici Soběslavská
Soběslavská, Praha 3

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 14. 05. 2017

Zřízení nového přechodu pro chodce v ulici Soběslavská v návaznosti na nedávno opravené schody do ulice V Horní Stromce. Krátká anotace: Navrhujeme zřízení nového přechodu pro chodce v ulici Soběslavská v bezprostřední návaznosti na nedávno opravené schody do ulice V Horní Stromce. Přechod mj. umožní jednodušší přístup starších občanů i občanů se školou povinnými dětmi k parku a škole na náměstí Jiřího z Lobkovic. Odůvodnění: Nový přechod v této rezidenční části Prahy 3 - Vinohrad mj. umožní podstatně jednodušší a kratší přístup starších občanů i občanů se školou povinnými dětmi klidnými ulicemi V Horní Stromce/Horní Stromky ke škole a parku na náměstí Jiřího z Lobkovic. Popis: Navrhujeme zřízení nového přechodu pro chodce v ulici Soběslavská v bezprostřední návaznosti na nedávno opravené schody do ulice V Horní Stromce. Přechod je navrhován v přehledné rovné části ulice Soběslavská, ve vzdálenosti cca 170 metrů SV od křižovatky Soběslavská/Šrobárova a cca 250 metrů JZ od křižovatky Želivského/Vinohradská. Kromě zřízení nového přechodu typu ,zebra´ bude třeba v obou směrech instalovat svislou dopravní značku ,,Přechod pro chodce.“ Bezpečnější, ale nákladnější variatou, bude navíc zřízení semaforu v obou směrech, a případné rozdělení vozovky ostrůvkem pro chodce. Pozn.: Tento návrh byl v březnu registrován MČ Praha 3 v rámci tzv. Participativního rozpočtu MČ Praha 3, ale byl z dalšího projednávání vyřazen, neboť vozovka ul. Soběslavská ani přilehlé chodníky nepatří MČ, ale Magistrátu hl. města Praha.

Vrak na chodníku
Vyřešený

Vrak na chodníku
Velenická, Praha - Kunratice

Kategorie: Jiné
Zasláno: 14. 05. 2017

Na frekventovaný chodník v centru Kunratic je již několik měsíců vystrčen polovrak automobilu. Ulice Velenická. Zhruba před č.o. 8. Polovrak je proto že má SPZ ale gumy prázdné a zarostlý travou. Uvnitř je naházeno nářadí a různý nepořádek. Vypadá to na kradené vozidlo které odstavil zloděj. Zdá se že tudy za mnoho měsíců ještě neprošel jediný strážník MP. Jinak není možné že si nevšiml. Nebo ano?

Rozbité cesty v okolí Džbánu a v Šárce
Nově zaslaný

Rozbité cesty v okolí Džbánu a v Šárce
Osamocená, Praha 6

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 10. 05. 2017

Asi 20 metrů zdevastované komunikace u můstku přes Litovický potok u vtoku do Džbánu bylo opraveno na základě našeho podnětu, vedeného pod značkou WPE55201700575 . Kvalita opravy je pochybná, povrch asfaltu křivý, hrbolatý, cesta není dilatována od můstku, takže pravděpodobně dojde k deformacím. Zbývá tedy opravit ještě cca 980 metrů obdobně zdevastované komunikace mezi Litovickým potokem a Vokovickou vozovnou a dále další kilometry obdobně zdevastovaných cest v Šárce. Kdyby se povedlo opravit povrch tak, aby byl rovný, hladký, tak by tuto cestu i návazné komunikace (také po příslušné opravě) mohli využívat i bruslaři na in-line bruslích (nával na přeplněné Ladronce by se snížil, cesty by bylo možné pro bruslaře vyhradit pouze v určitých hodinách, aby se nekumulovalo příliš lidí). Podaří se Městské části Praha 6 nebo Magistrátu zajistit opravu cest v dostatečné kvalitě? Foto opraveného úseku i stavu před opravou, stejně jako dosud neopravených částí cesty přikládáme. Cesty v Šárce a v okolí Džbánu nejsou zrovna vizitkou řádně odváděné práce radních a úředníků městské části Praha 6 a magistrátu při péči o majetek města... Pozn.: v mapě je značka umístěna na jedno problematické místo z mnoha. Celé cesty od Litovického potoka k vokovické vozovně, hřbitovu i v Divoké Šárce, zejména mezi Vizerkou a Jenerálkou, jsou 40 až 50 let provozovány bez jakékoli údržby.

Nesmyslné najíždění automobilů do zastávky Ortenovo náměstí
Nově zaslaný

Nesmyslné najíždění automobilů do zastávky Ortenovo náměstí
Ortenovo nám., Praha 7

Kategorie: Jiné
Zasláno: 04. 05. 2017

Tramvajová zastávka Ortenovo náměstí ve směru na Dělnickou má nástup a výstup přes jízdní pruh automobilů vedený po vyvýšeném ostrůvku. Nesmyslné na tom je to, že jízdní pruh je před i za zastávkou veden po tramvajových kolejích. Jen v místě zastávky je veden do jinak parkovacího pruhu. Navrhuji přeznačení jízdního pruhu na koleje. Lidi budou moci využít vyvýšený prostor pro čekání na tramvaj, sníží se počet střetů vozidel s chodci a přibudou parkovací místa před a za zastávkou. Přiložený obrázek je ještě před rekonstrukcí, ale parkování odpovídá současnosti.

Chybějící označení přechodu pro chodce křižovatka Nitranská x Dykova
Zaslaný

Chybějící označení přechodu pro chodce křižovatka Nitranská x Dykova
Nitranská, Praha 10

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 02. 05. 2017

Na křižovatce ulic Nitranská a Dykova chybí označení přechodu pro chodce, Stává se, že vozovku nelze vůbec přejít. Žluté ozačení oblouku křižovatky je značně vybledlé, ale i když bylo dobře viditelné, většina parkujících jej ignorovala. Dle sdělení městké policie, která občas parkující auta pokutuje /lístek za stěračem/ je nutné označit přechod, aby mohla být auta odtažena a tím zprůchodněn přechod.

Chybějící označení přechodu pro chodce křižovatka U vodárny x Dykova
Zaslaný

Chybějící označení přechodu pro chodce křižovatka U vodárny x Dykova
U vodárny, Praha 2

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 02. 05. 2017

Na křižovatce ulic U vodárny a Dykova chybí označení přechodu pro chodce, Stává se, že vozovku nelze vůbec přejít. Žluté ozačení oblouku křižovatky je značně vybledlé, ale i když bylo dobře viditelné, většina parkujících jej ignorovala. Dle sdělení městké policie, která občas parkující auta pokutuje /lístek za stěračem/ je nutné označit přechod, aby mohla být auta odtažena a tím zprůchodněn přechod.

Utržený schod před Divadlem na Fidlovačce
Vyřešený

Utržený schod před Divadlem na Fidlovačce
Ctiborova, Praha 4

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 01. 05. 2017

Před Divadlem na Fidlovačce, na schodišti vedoucím do ulice Ctiborova (v parčíku před hlavním vchodem do Fidlovačky), se utrhl kus horního schodu, což je zejména za tmy při cestě ze schodů dosti zrádné.

Chybějící chodník u zastávky Volha
Nově zaslaný

Chybějící chodník u zastávky Volha
U Kunratického lesa, Praha - Kunratice

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 01. 05. 2017

Dobrý den, u zastávky Volha chybí chodník, který by propojil zastávku s přilehlou cestou. Jsou zde vyšlapané dvě cestičky v celkové délce asi 4 metry, které jsou ale velmi blátivé. Jedná se tedy o minimální stavební úpravu, která ale výrazně zvýší komfort a pohodlí pěších. Rád bych poprosil o vytvoření dlážděného nebo asfaltového chodníku. Vzhledem k častému výskytu cestujících s kufry a nedaleké koleji umožňující ubytování handicapovaných studentů bych řekl, že bezbariérová forma chodníku bude optimální. Těším se na Vaši odpověď. S pozdravem, Vladimír Palička

Rozbitý chodník (ul. Seidlova)
Nově zaslaný

Rozbitý chodník (ul. Seidlova)
Seidlova, Praha 12

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 25. 04. 2017

Výmoly a propadliny na chodníku.

Propad chodníku v ul. Na Žetvách 2247
Nově zaslaný

Propad chodníku v ul. Na Žetvách 2247
Na žertvách, Praha 8

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 25. 04. 2017

Propad chodníku v ul. Na Žetvách 2247 -

Trvalá louže v ulicí V Zahradkách
Zaslaný

Trvalá louže v ulicí V Zahradkách
V zahrádkách, Praha 3

Kategorie: Jiné
Zasláno: 24. 04. 2017

V ulicí V Zahradkách před domem č. 25 je trvalé velká louže na parkovacím míste. Šíři se tím v okolí hlina a shromaždi se tam ruzne odpady z okolí. Rád bych požadál Prahu 3 o přidaní stoku do kanalizace v tomto míste či o jiné technické řešení.

Pruchod mezi Boticem a ulici K Podjezdu je smetiste
Nově zaslaný

Pruchod mezi Boticem a ulici K Podjezdu je smetiste
K podjezdu, Praha 4

Kategorie: Jiné
Zasláno: 23. 04. 2017

Dobrý den, posíláme záběry zkratky mezi promenadou u Botice a ulici K Podjezdu, kudy chodíme do naší mateřské školky. Kousek od této opravdu desive zkratky je pěkné dětské hřiště a krásná zahrada MS K Podjezdu. Je až neuvěřitelne, jak několik metrů od míst, kde si hrají predskolaci i starší děti, je regulérní skládka. Donedávna zde sidlili a pospavali bezdomovci a i v poledne bylo o strach tudy projít. Před vánoci byl pozemek prosekan, což prospělo bezpečnosti a přehlednosti, ale smetiště o to více vyniklo. Chápu, že se nejedná o komunikaci s běžnou údržbou, ale 20 min tramvají od centra Prahy bych opravdu čekala alespoň minimální zájem města na nápravu stavu. Každopádně se díky této cestě hruzy do školky ani na hřiště nedostaneme rychleji a musíme využívat hlavních komunikací. Díky pražskému provozu je to pro rodice s predskolaky dost adrenalinovy sport. Děkuji Honzík s Matějem a rodiči.

Časté parkování aut na chodníku
Nově zaslaný

Časté parkování aut na chodníku
Újezd, Praha 1

Kategorie: Parkování aut
Zasláno: 20. 04. 2017

Na chodníku (na kterém je ke všemu žlutá čára) zde před místní cukrárnou a před restaurací NOI velice často parkují auta - prakticky denně. Podobná situace je na protějším chodníku u Tyršova domu. Pokud není MP ochotná tato místa dlouhodobě řešit, měly by do těchto míst zabudovány sloupky.