Chybějící přechody na křižovatce Slavínského-Geologická

Na křižovatce ulic Slavínského-Geologická úplně chybí přechody pro chodce. Je to jediná možná cesta pro chodce, kteří jdou ulicí Slavínského od Lumiérů a pak pokračují dále na autobusovou zastávku, do Lidlu nebo dále do sídliště. Zároveň ji musejí přecházet hosté hotelu a restaurace Smaragd nebo Filmových ateliérů.
Chodci zde mohou přecházet jen s vírou v pozorné a ohleduplné řidiče, ale jiná možnost přechodu zde není.
Řidiči jedoucí po Slavínského a odbočující do ulice Geologická absolutně nemůžou vidět včas, jestli zde někdo přechází nebo ne, chodce vidí až na poslední chvíli.

Zaslal: Hana Hajná, 04.03.2017 v 12:36

Praha 5-
 
 

Aktualizace podnětu

12.04.2017

Chodci Sobě přidal následující aktualizace podnětu:

Máme dobrou zprávu! Tento podnět byl v březnu 2017 vybrán pracovní skupinou BESIP při MHMP k zahájení přípravy projektové dokumentace a následné realizaci úprav (snad 2018), tak snad se dočkáme!



Komunikace o řešení podnětu

Odpoveď: 06.04.2017 10:01

Odbor dopravy Ú MČ P 5 k žádosti o zřízení přechodu pro chodce přes vozovku komunikace Geologická v křižovatce s ul. Slavínského uvádí, že o jeho realizaci (včetně stavebních úprav na jeho nárožích) požádal již v roce 2012. V roce 2013 provedl stanovení dopravního značení, kterým je možné přechod zřídit, však opět za předpokladu stavebně technických úprav na jeho přístupech. Od této doby jsme adresáta této žádosti tj. hl. m. Prahu, který je vlastníkem komunikací, zastoupený Technickou správou komunikací hl. m. Prahy minimálně dvakrát (naposledy letos) písemně urgovali jeho realizaci. Jelikož je však odbor dopravy Ú MČ P5 pouze příslušným silničním správním úřadem, tj. vykonává přenesenou působnost a MČ P5 není vlastníkem komunikace je náprava tohoto stavu plně v kompetenci výše uvedeného vlastníka komunikace a jeho správce. (Pozn. Chodci sobě: podnět předáváme na Odbor rozvoje a financování dopravy MHMP.)

S pozdravem

Ivan Růžička
Odbor dopravy



Považujete odpověď za dostačující?

Diskuze

TF: Děkuji za hezkou fotku se svým jedenáctiletým retrívrem, který má již opravdu problém v místě přejít bezpečně - nechodí už dost rychle, aby stihl rychle jedoucím autům včas uhnout a je to občas doslova "o ocas", kdybychom mohli my, obyvatelé Geologické, nějak v procesu vytvoření přechodů pomoci, dejte vědět! TF
06.04.2017 v 14:26    

Hana Hajná: To je výborná zpráva. Děkuji.
20.04.2017 v 13:36    

Chodci Sobě: Taky děkujeme, snad to dopadne k všeobecné spokojenosti! Hezký zbytek dne.
20.04.2017 v 18:03    

Přidat komentář


Sledovat řešení podnětu (?)



Geologická, Praha 5

 

Sledovat řešení podnětu

Nechte nám svůj e-mail. Zašleme vám informace o postupu při řešení tohoto podnětu.

Podobné podněty

Rozbitý chodník v ulici Plzeňská

Praha 5, 04. únor 2014 Zaslaný

Úklid chodníku Jindřicha Plachty

Praha 5, 29. březen 2017 Nově zaslaný

Smazané přechody Chlumecká

Praha 20, 14. říjen 2013 Zaslaný

Nebezpečný přechod v ulici Prosecká

Praha 9, 26. duben 2012 Zaslaný


Zobrazit všechny podněty