Rozbitý chodník: U Kamýku 284

Dobrý den,
rozbitý chodník je na cestě mezi budovou U Kamýku 284/11 a zastávkou Sídliště Lhotka. Chodník je dost frekventovaný ale kvůli chybějící dlažbě je problémový pro kočárky a vozíky.

Zaslal: Andrej Bratuchin, 19.02.2017 v 20:36

Praha 12-

Komunikace o řešení podnětu

Odpoveď: 15.03.2017 15:19

Dobrý den,

pěší komunikace z dlaždic leží na pozemku parc. č. 345/220 k.ú. Kamýk ve vlastnictví hl. m. Prahy, pozemek je v KN vedený jako zeleň. Příčinou nerovností a vypadaných dlaždic jsou kořeny dvou jírovců rostoucích v bezprostřední blízkosti po obou stranách pěší komunikace.

Oprava komunikace bude podmíněna pokácením obou stromů, odstraněním pařezu a kořenů, které komunikaci deformují. Jírovce mají obvod kmene pod rozvětvením větší než 80 cm a jejich kácení lze provést v souladu se zákonem 114/1992 Sb., o ochraně přírody a krajiny, v platném znění, pouze na základě povolení orgánu ochrany přírody a krajiny.

OŽP předá podnět vlastníkovi pozemku (hl. m. Praha) k tomu, aby podal žádost o povolení k pokácení jírovců. Dále předáme podnět odboru investic a správy majetku ÚMČ Praha 12, aby požádal o svěření pozemku MČ Praha 12 a pěší komunikaci zařadil do plánu oprav.


Mgr. Jiřina Adamcová
referent odd. veřejné zeleně
MĚSTSKÁ ČÁST PRAHA 12
ÚŘAD MĚSTSKÉ ČÁSTI
ODBOR ŽIVOTNÍHO PROSTŘEDÍPovažujete odpověď za dostačující?

Diskuze

Chodci Sobě: Jsme v šoku z odpovědi Odboru životního prostředí, napsali jsme jim zpět:

Dobrý den paní Adamcová,

děkuji za reakci, ale popravdě si nejsem jistá, jestli čtu správně: kvůli opravě cestičky byste byli ochotni nechat pokácet dva vzrostlé kaštany?? Doufám, že to je jen hodně špatný žert. Problém jde určitě řešit jinak než takovým brutálním a nevratným zásahem! To už snad raději neřešit... Jsem zděšená, že takový nápad vzešel z Odboru pro životní prostředí!

Děkuji za vysvětlení.

S pozdravem

Eva Šuchmnaová
Chodci sobě
15.03.2017 v 15:28    

Přidat komentář


Sledovat řešení podnětu (?)U Kamýku, Praha 12

 

Sledovat řešení podnětu

Nechte nám svůj e-mail. Zašleme vám informace o postupu při řešení tohoto podnětu.

Podobné podněty