Dlouhodobě nesvítí semafor na velké křižovatce Na Florenci X Na Poříčí

Na křižovatce Na Florenci X Na Poříčí dlouhodobě nesvítí semafory. Jde o rozlehlou a rušnou křižovatku, přecházení je zde velmi nepříjemné, auta mají sama co dělat se sledováním tramvají, odbočujících autobusů a dalšího dění. A do toho chudáci my, chodci, kteří se snažíme najít mezeru v provozu, kdy se nevalí auto samo rychle vyklízející křižovatku před tramvajemi. Proč jsou semafory mimo provoz? Kdy budou opět fungovat? Děkuji.

Zaslal: Anonymní uživatel, 05.09.2016 v 10:08

Praha 1-

Aktualizace podnětu

15.03.2017

Josef Schmidt přidal následující aktualizace podnětu:

Semafor už je zase zapnutý. Tzn. vyřešeno.Komunikace o řešení podnětu

Odpoveď: 10.10.2016 20:31

Podnět předala MČ Praha 1 Odboru dopravních agend MHMP (Ing. Lukáši Pirklovi), do jehož kompetence problematika SSZ patří.Považujete odpověď za dostačující?

Diskuze

Marek Turnovec: Jezdím tudy občas na kole do práce - a také jsem si toho všiml. Ale říkal jsem si, že je to třeba tím, že to bylo celkem brzo ráno - kolem sedmé - a že je třeba tak slabý provoz, že to na ráno vypínají - ale pokud je to i později během dne, tak si taky nejsem jistý, jestli je to úplně ideální nápad. Sice jsem také spíš pro omezování světlených křižovatek, ale zrovna zde jsou ty přechody docela dost dlouhé a tudíž některé chodce děsící...
21.09.2016 v 20:29    

Jirka: Zaplať pánbů, že aspoň jeden semafor je vypnutý. Všem to jen přináší pozitiva, tramvaje, auta i chodci se pohybují plynule, většinou bez čekání, a všichni jsou mnohem ostražitější než za stavu se zapnutým SSZ. Nárůst počtu semaforů na místech, kde vůbec nejsou potřeba, jen všechny učí porušovat předpisy a nehorázně zdržuje již tak pomalou MHD.
Další adept na vypnutí je na křižovatce Křižíkova x Prvního Pluku a také světla před Bílou labutí (po stavební úpravě a zúžení vozovky, tak aby na přechodu nemohla parkovat auta).
23.10.2016 v 09:44    

Přidat komentář


Sledovat řešení podnětu (?)Na Florenci, Praha 1

 

Sledovat řešení podnětu

Nechte nám svůj e-mail. Zašleme vám informace o postupu při řešení tohoto podnětu.

Podobné podněty

Spojení Vinohrady - Hlavní nádraží

Praha 1, 21. únor 2012 Zaslaný

Výtluk v Soukenické

Praha 1, 14. leden 2014 Vyřešený

Krátká zelená na Ortenově náměstí

Praha 7, 03. prosinec 2012 Zaslaný

Prosíme si zelenou pro chodce

Praha 4, 10. březen 2012 Zaslaný


Zobrazit všechny podněty